Цікаве

В Україні тарифи злетять на 20%: що відомо

Тільки українці зраділи зниженню ціни на оплату опалення і гарячу воду, як у низці областей України вирішили підвищити тарифи на холодну воду. Причиною подорожчання є збільшення вартості електроенергії, а також зростання мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.

Де тарифи зростуть найбільше, і скільки заплатимо – розповідає 1News.

Головне:

  • По всій Україні очікується підвищення ціни на холодну воду в середньому на 20%.
  • Тарифи почнуть діяти вже з лютого-березня 2020 року.
  • Подорожчання виправдовують високими витратами на оплату праці та рахунків за електрику.

Холодна вода подорожчає

4 лютого 2020 на засіданні НКРЕКУ затвердили проєкт постанови “Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, від 16 червня 2016 №1141” щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2020 рік.

Орієнтовно нові ціни на холодну воду почнуть діяти вже з лютого / березня, і підвищення торкнеться всіх регіонів України.

Як бачимо, найбільше доведеться заплатити жителям Кропивницького й Ужгорода, кубометр води тут буде коштувати по 37,62 грн і 33,75 грн відповідно. Найменший тариф буде в Запоріжжі, Чернівцях, Луцьку та Львові – від 19,71 грн за куб. м.

Згідно зі встановленими Кабміном нормами споживання холодної води на одну людину в місяць на рівні 2 куб. м, можна порахувати, що зараз сім’я із трьох осіб платила від 96 до 180 грн за 6 куб. м залежно від регіону, тепер же рахунки за воду збільшаться до 118-225 грн.

Чому відбувається подорожчання

Як повідомляє пресслужба “Київводоканалу”, на зміну тарифів найбільшою мірою вплинуло збільшення витрат на оплату праці, сплата податків, зміна вартості електричної енергії, збільшення витрат на амортизацію, зростання інших витрат у зв’язку з підвищенням витрат на паливно-мастильні матеріали, запчастини, матеріали, реагенти, опалення, оренду та інше.

Що стосується тарифів на електрику, то для населення ціна тримається на рівні 90 коп. за 100 кВт/год і 1,68 грн, якщо ви спожили вище цієї норми. Однак для підприємств склалася інша ситуація, для них із 1 липня почав працювати новий ринок електроенергії, через що ціни зросли на 30%.

Крім того, передбачається, що в 2020 році тарифи на світло можуть змінитися. Планують скасувати поділ за обсягом споживання і зафіксувати середню ціну.

Також, згідно з Держбюджетом на 2020 рік, в Україні піднявся рівень мінімальної заробітної плати до 4723 грн і прожиткового мінімуму до 2027 грн. У зв’язку з цим витрати підприємств на оплату праці теж виросли.

Зношеність інфраструктури

За інформацією НКРЕКУ, найбільшими статтями витрат водоканалів є оплата праці та електроенергії, на це йде більше половини доходу. Тариф на воду не передбачає таких високих витрат. А це означає, що підприємство покриває витрати грошима, виділеними на модернізацію та інновації на підприємстві.

Всім відомо, що система водопостачання давно зношена і потребує капітального ремонту, а десь заміни. Щорічно для підтримки працездатності інфраструктури потрібні сотні мільйонів гривень, і це лише у великих містах.

В іншому випадку, українців чекають постійні технічні проблеми і перебої з водопостачанням.

Джерело: Обозреватель

Back to top button