Цікаве

В Україні пропонують заборонити поліетиленові пакети

Народні депутати пропонують відмовитися від масового використання поліетиленових пакетів в українських магазинах з 1 січня 2022 року. Відповідні ініціативи містяться в законопроекті №2051-1, внесеному до Верховної Ради 18 вересня. Авторами документа є відразу 8 депутатів «Слуги народу».

Свою ідею вони пояснюють в цілому благими намірами – очистити країну від засилля пластикового сміття. І додають, що в ЄС пішли ще далі – забороняють соломинки для коктейлів і косметичні ватні палички з поліетилену.

Нардепи пропонують повністю заборонити пластикові пакети товщиною менше 50 мкм (вважається, що більш щільні можна використовувати повторно) у всіх підприємствах торгівлі. За винятком:

  • невеликих фасувальних пакетів. У складеному стані – не більше стандартного аркуша паперу формату А4;
  • пакетів, що біологічно розкладаються, будь-якої щільності і розміру.

Тут же автори акцентують увагу на тому, що ті пакети, які торгові мережі зараз продають під виглядом екологічних, насправді такими не є. А магазини фактично вводять споживачів в оману, тим самим навіть мотивуючи їх купувати упаковку.

Справа в тому, що виробники додають в нібито біологічні пакети добавку (oxo-biodegradable), яка дозволяє їм досить швидко розсипатися на частинки пластику. Мало того, при цьому сам поліетилен ніяк не трансформується, так ще і працює така добавка тільки під дією ультрафіолету і при доступі кисню. Ні того, ні іншого, відзначають нардепи, в глибині українських звалищ немає.

У зв’язку з чим, переконані вони, такі пакети не можна вважати екологічними. І вони потраплять під заборону нарівні зі звичайними.

Автори проекту також запевняють, що в нашій країні є виробництва, готові випускати по-справжньому біорозкладні пакети на основі крохмалю або паперу. Але попиту на їх продукцію у торговців немає.

А щоб у торговців не виникло спокуси продавати під виглядом дозволених заборонені пакети, нардепи хочуть ввести штрафи за некоректно нанесене на них маркування – від 200 до 750 неоподатковуваних мінімумів (3,4-12,7 тис. грн.).

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close