Цікаве

В Україні підскочать ціни на найпопулярніший продукт

Восени в Україні подорожчає хліб – вартість звичайного батона може вирости на 3-5 грн. Причин цьому відразу кілька – так, аграрії нарікають на складні погодні умови. Скільки коштуватиме хліб восени 2018 року і чого чекати українцям – розповідає 1News.

Неврожай і нові види хліба

Вартість хліба в різних регіонах відрізняється. В цілому це пов’язано як з конкуренцією місцевих виробників, так і з географічними особливостями конкретної області. У 2018 році через дощову погоду практично в всіх регіонах України аграрії зіткнулися з неврожаєм. Керівники великих компаній заздалегідь попередили – вже восени 2018 року ціни на хліб поб’ють нові рекорди.

Як пояснив директор компанії “Агро-Центр” Дмитро Соломчук, це одна з основних причин подорожчання хліба в Україні. “Він підніметься в ціні у найближчі два тижні. Мінімальне подорожчання буде на 25-30%. Проблема поганого врожаю – загальносвітова. Погодні умови в Україні були складними, експортні ціни зросли. Якщо взяти східну Україну, то урожай був маленьким, західна частина країни ж постраждала від рясного дощу”, – пояснює Соломчук.

Нарікає аграрій і на нові види хлібобулочних виробів, які поступово витісняють звичний батон. Як показує статистика, українці стали менше їсти звичайного хліба.

“Треба дивитися конкретно на регіони. Дуже велика конкуренція в окремих областях, а сам попит на хліб дуже впав. Нові тенденції щодо хлібопродукту впливають на ринок. Зараз у моді гречаний хліб, чіабатта, крафтовий хліб, дорога випічка”, – запевняє Соломчук.

“Борошно за 2 тижні подорожчало, було 6,20 грн, а зараз 7.50 грн. Найближчим часом може ще подорожчати, деякі виробники називають цифру 9.90 грн за кілограм”, – сказав аграрій і додав, що зараз великі підприємства в аграрному секторі відчувають проблеми через масовий відтік робочої сили до Європи.

Раніше Національний Банк уже попереджав, що в результаті колосальних масштабів трудової міграції в Україні можуть стрімко зрости ціни і сповільнитися економічне зростання.

Більш стримано ситуацію оцінив співвласник компанії “Нібулон”, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Андрій Вадатурський. Він упевнений, що масштабного подорожчання не буде.

“У травні ціна на пшеницю в порту була 205 доларів за тонну. У червні-липні ціна впала до 190 доларів. Сьогодні – приблизно 218-220. Тобто ціна плаває в районі 10%, що є нормальним, сезонним для ринку, де головні чинники – погода і політика”, – пояснив Вадатурський.

Скільки коштуватиме хліб

Опитані аграрії зійшлися на думці, що восени ціна на хліб для українців зросте. Очікується, що середня вартість звичного українського батона складе близько 15 грн за буханець.

“Найдешевший соціальний хліб коштуватиме 9.50 – 10 грн. На 3-4 грн в середньому підніметься вартість звичайного хліба… Аграріям буде важко в цій божевільній конкуренції, багато хто не витримає. Або перейдуть на модні виробництва хліба, де покупцям не важлива ціна, або буде конкуренція з маленьким прибутком”, – вважає Дмитро Соломчук.

А ось народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олексій Мушак впевнений – подорожчання буде істотно нижчим, ніж заявлені 30%.

“Собівартість зерна – 30% вартості хліба… Загалом подорожчання буде, але аж ніяк не 30-35%, а менше. У випадку з дорогим хлібом, то подорожчання тут не відчувається”, – прокоментував ситуацію нардеп.

Глава Асоціації фермерів та землевласників України Іван Томіч підкреслив, що підвищення цін на хліб буде, але поступово.

“Підвищення буде на 30-35% до середини наступного року, не одномоментно. А так подорожчення вже відбувається. Буде продовжуватись протягом усього року, щомісячно в середньому на 4-5%. Єдине, що до кінця року може бути зростання в межах 10%, а після Нового року буде більш плавно “, – вважає Томіч.

Варто зазначити, що з осені також очікується зростання цін на фрукти та овочі. За підрахунками директора Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, вже з вересня продукти можуть подорожчати на 10-15%.

Джерело: Обозреватель

Tags

Останні новини

4 Comments

  1. При поганих умовах рекордних урожаїв не буває! Україна як держава абсолютно не виконує своїх регуляторних функцій!Якщо цього не поправити,така держава просто перестане існувати….

  2. названы 20 причин, чтобы хлеб подорожал. если могли бы, и козни дьявола приписали бы. У нас и так цены уже почти европейские, а зарплаты ниже чем в странах Африки. сами же такие животы наели, что уже в мерсы не влазят. Думаю, нам их надо нежно взять под белы ручки, привести на Майдан, нежно пару раз кулаком погладить по животику, вмиг реальную цену скажут.

  3. “””В Україні підскочать ціни на найпопулярніший продукт
    31 серпня 2019 03:20
    Восени в Україні подорожчає хліб – вартість звичайного батона може вирости на 3-5 грн. Причин цьому відразу кілька – так, аграрії нарікають на складні погодні умови. Скільки коштуватиме хліб восени 2018 року і чого чекати українцям – розповідає 1News.”””
    Шановні, що Ви пишете? Якій зараз рік на дворі?

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close