Цікаве

В Україні класифікували виклики швидкої медичної допомоги

Зокрема, звернення стосовно надання екстреної медичної допомоги залежно від стану пацієнта розділені на чотири категорії

Відтепер виклики, які надходять до екстреної (швидкої) медичної допомоги, будуть класифікуватися на кілька видів, залежно від стану пацієнта.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 16 грудня, – інформує 1NEWS.

Такі зміни передбачені проєктом постанови Кабінету Міністрів України “Про норматив прибуття бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги на місце події”.

Зокрема звернення стосовно надання екстреної медичної допомоги залежно від стану пацієнта розділені на чотири категорії:

  • критичні;
  • екстрені;
  • неекстрені;
  • непрофільні.

У випадку, які належать до категорії критичних, бригади екстреної медичної допомоги повинні прибути за 10 хвилин з моменту надходження звернення до диспетчера прийому виклику оперативно-диспетчерської служби центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

А під час звернень, які належать до категорії екстрених – за 20 хвилин.

В постанові зазначається, що при критичних випадках “з огляду на можливість виникнення обставин, які не залежать від організації системи надання екстреної медичної допомоги, допускається перевищення зазначеного нормативу, але не більше ніж у 25% випадків”.

А при екстрених – не більше ніж у 15% випадків.

Джерело: УП.Життя

Останні новини

Back to top button