УкраїнаЦікаве

Справа Януковича-Клименка: у 45 екс-податківців арештували майно на 900 млн грн (ФОТО, ВІДЕО)

В рамках кримінального провадження за фактом створення злочинної організації В. Януковича – екс-міністра О. Клименка, яка діяла з метою збагачення її членів шляхом контрольованого ухилення від сплати податків суб’єктами реального сектору економіки оголошено підозри 45 особам. З них 17 – знаходяться в розшуку, ще 28 підозрюваних на даний час перебувають на території країни. Про це під час брифінгу у вівторок, 27 червня, повідомив прокурор Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України Руслан Кравченко.

Також він зазначив, що всім їм обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою у виді застави або просто заставу. Загальна сума призначених судами застав склала 472 млн 137 тис грн. Передає 1News з посиланням на Генеральну Прокуратуру України.


Серед затриманих екс-податківців 10 з Києва, 6 – з Дніпропетровської області, 5 – з Харківської, по 3 – з Луганської та Одеської області та 1 – з Полтавської.

Також він нагадав, що сума збитків, нанесених державі, склала майже 96 млрд грн, і вона вже підтверджена результатами судово-економічної експертизи, яка є в наявності у слідства. Також прокурор Головної військової прокуратури зазначив, що вказані кошти планувалося використати для соціальних виплат громадянам України.

Разом з тим Руслан Кравченко наголосив, що з огляду на те, що фігуранти справи мають високі статки, які можуть бути використані для впливу на хід розслідування, а також зв’язки, зокрема, з народними депутатами, які ходять в суди та звертаються з порукою за підозрюваних, прокуратура наполягала виключно на обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення відповідних застав.

«Станом на ранок вівторка 9 фігурантів залишаються під вартою, і на даний час загальна сума сплачених застав складає 59 млн 136 тис грн», – повідомив прокурор.

В той же час, за його словами, більшість взятих під варту підозрюваних намагаються оскаржити запобіжні заходи і хоча б зменшити суми застави, однак Апеляційний суд м. Києва займає досить принципову позицію, залишаючи без змін рішення про обрання запобіжних заходів, або посилюючи їх.

Так, на минулому тижні та вчора розглянуто вже 8 апеляційних скарг як прокурорів, так і сторони захисту. У трьох випадках рішення про тримання під вартою з можливістю внесення застави залишилося без змін. Ще двом фігурантам запобіжний захід змінено з особистого зобов’язання на тримання під варту та заставу; дві застави змінено на тримання під вартою з одночасним збільшенням суми застави.

Окрім того, як повідомив Руслан Кравченко, на даний час триває процес арешту майна підозрюваних – мова йде про арешт власності на загальну суму 888 млн 452 тис грн.

Також він назвав лідерів за рівнем арештованих статків. Так, наприклад, у колишнього керівника Державної податкової інспекції у Святошинському районі Києва арештовано 20 квартир та інших об’єктів нерухомості на загальну суму майже 283 млн 564 тис грн; у екс-голови ДПІ Києва через суди накладено арешт на нерухомість вартістю майже 202 млн грн.

Під час обшуків у фігурантів знайдено картини, старовинні ікони, зброя, коштовні годинники, дорогоцінні метали тощо.

Окремо прокурор Головної військової прокуратури звернув увагу на те, що зараз вже стає зрозумілою подальша лінія захисту підозрюваних. Частина учасників злочинної організації займають позицію «в змову не вступав, з Клименко не працював».

«Хочу відзначити, що єдиним і незаперечним аргументом слідства є те, що порушення при заповненні податкової звітності були настільки очевидними, а суми настільки значними, що не помітити податківці їх просто не могли», – наголосив він.

Також Руслан Кравченко заявив, що накази про призначення на посади та звільнення є в матеріалах кримінального провадження. Всі екс-посадовці працювали у період 2011-2014 і в слідства достатньо доказів, що ці люди брали участь у діяльності так званої «держпрограми».

Нагадаємо, що В. Янукович разом з екс-міністром О. Клименко за участі керівного складу податкових обласного та районного рівня організували та забезпечили незаконну діяльність так званих «податкових майданчиків» або «програмних підприємств», які протягом 2011-2014 років стали інструментами незаконного та контрольованого ухилення від сплати податків підприємствами реального сектору економіки на користь керівника та членів злочинної організації, тобто у вчиненні кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 КК України (участь в злочинній організації та зловживання службовим становищем).

 

 

Back to top button