Цікаве

В Німеччині судять викрадачів 100-кілограмової монети, яка належала екс-співвласнику «1+1»

В Окружному суді Берліна 10 січня розпочався процес у справі викрадення з місцевого музею два роки тому золотої монети вагою у 100 кг і вартістю у кілька мільйонів євро, пише «Німецька хвиля» з посиланням на dpa.

“Великий кленовий лист” у музеї Боде

У крадіжці підозрюють чотирьох чоловіків віком від 20 до 24 років. За даними слідства, троє з них, які є громадянами Німеччини, належать до родинного клану арабського походження.

Викрадачі ймовірно проникли до музею вночі через вікно, розбили вітрину, де перебувала монета, та на візку довезли її до автомобіля, на якому втекли.

Четвертий підозрюваний – 20-річний охоронець, який працював у фірмі, що забезпечувала охорону музею. Він заздалегідь провів розвідку на місці злочину та дав викрадачам поради.

У перший день процесу адвокати заперечили причетність підозрюваних до злочину та заявили, що розслідування поліції «не дало жодного переконливого доказу» такої причетності.

Стокілограмову монету під назвою «Великий кленовий лист» із зображенням британської королеви Єлизавети ІІ викрали з берлінського музею Боде у березні 2017 року.

За тодішньою ціною золота монета коштувала щонайменше 3,75 мільйона євро. Її колекційна вартість значно вища.

Слідів вкраденої монети досі не знайшли. Слідчі підозрюють, що монету розрізали на шматки і продали.

Коштовна монета належала відомому в Україні бізнесмену, колишньому співвласнику телеканалу «1+1» Борису Фуксману.

В інтерв’ю виданню «Бізнес» у 2017 році Фуксман підтверджував, що володіє згаданою монетою близько 7 років.

«Придбання монети стало для мене несподіваною подією. Влітку 2010 року я перебував у Південній Африці на Чемпіонаті світу з футболу. В один з вечорів, переглядаючи повідомлення в інтернеті, я побачив анонс аукціону Dorotheum про продаж найбільшої в світі золотої монети….На свій подив, в результаті пошуків дізнався, що в 2007 році в Канаді були випущені всього п’ять монет, що представляють унікальну колекційну цінність. Вона полягає не тільки в тому, що маса кожної монети 100 кг чистого золота, але також і в особливій лігатурі металу і в обмеженому тиражі….Я зареєструвався на аукціоні і домовився, що в торгах буду брати участь по телефону. Я не врахував, що в призначений день і годину у мене була запланована поїздка в Національний парк Крюгер – найбільший заповідник в Південній Африці, розташований в провінції Лімпопо, де, зрозуміло, відсутній мобільний зв’язок, що я, власне кажучи, і виявив, коли ми вже досить заглибилися в савану….Аукціон був пропущений! Після повернення я тут же зв’язався з Dorotheum і дізнався, що монета була куплена однією іспанською компанією, що займається торгівлею золотом. Я попросив зв’язатися з покупцем і запропонувати йому ціну на $ 100 тис. більше тієї, яку він заплатив. Наступного дня я отримав позитивну відповідь і став власником однієї з найбільших і рідкісних золотих монет світу», – розповідав Фуксман.

За його словами, власниками інших чотирьох монет є королева Великобританії Єлизавета II, яка зображена на цій монеті, два арабських шейха з Об’єднаних Арабських Еміратів. Остання ж знаходиться в Оттаві, ймовірно, у фірми-виробника.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close