Цікаве

В Моршині встановили 3-метрову скульптуру рисі, як символ Карпат (фото)

6 листопада в курортному парку Моршина відкрили 3-метрову скульптуру рисі. Саме цю червонокнижну тварину українці обрали символом Карпат в рамках проекту «Разом за природу». Про це 1News повідомила PR-агенція «Gres&Todorchuk».

Зазначається, що проект Петра Гронського «Відображення» обрали з понад 100 робіт, запропонованих для встановлення в Моршині.

«Ми віримо, що скульптура рисі, яка сьогодні з’явилася у парку Моршина, стане справжньою туристичною принадою маленького міста та нестиме велику амбітну місію: привернути увагу до зникнення червонокнижних видів в Україні, розвивати регіональний туризм та знаходити молодих талановитих українців», — говорить представник організатора проекту Марина Соловйова.

«Відображення» — це триметрова скульптура, вагою близько 600 кілограмів. Над її створенням працювала команда з 15 людей, а виробництво зайняло понад 6 місяців. За задумом художника, рись схилилася над струмком і п’є воду.

«Як довго без захисту людини рись буде бачити своє відображення у воді карпатського струмка? Саме до такого запитання має привести глядачів мій проект. Я прагнув створити не фотографічний, а узагальнений образ рисі, який має гармонійно вписатися в ландшафт парку», — пояснює скульптор Петро Гронський.

Проект реалізується спільно з Всесвітнім фондом природи WWF Україна, який в червні цього року розпочав природоохоронну програму «Врятуємо рись».

«Рись — найбільша кішка Європи, що трапляється також і в Україні. На жаль, необмежене полювання та вирубування лісів призвели до того, що трапляється вона лише в нечислених лісових районах Карпат і Полісся. — заявляє Марія Закалюжна, комунікаційний експерт напрямку «Рідкісні види» WWF Україна. — Збереження рисі в Україні — спільна справа, яка потребує підтримки з боку держави та соціально-відповідального бізнесу. Вже зараз в рамках програми «Врятуємо рись» за підтримки «Моршинська» ми проводимо дослідження чисельності та стану популяції виду. Разом з науковцями на основі цих досліджень розробимо національний план дій зі збереження рисі і будемо домагатися його впровадження на державному рівні».

Нагадаємо, наприкінці жовтня в Києві на бульварі Тараса Шевченка встановили крижану скульптуру рисі євразійської. Скульптуру поставили на місці, де минулого року стояв арт-об’єкт «Синя рука» румунського художника Богдана Раца.

Автори проекту зазначають, що встановили крижану скульптуру як нагадування про зникнення деяких видів тварин.

«В Україні залишилось всього 500 рисей. Вони живуть в Карпатах і трошки на Поліссі. «Моршинська» разом з фондом WWF запустили системну програму, щоб захистити цей рідкісний вид тварин. А ми зробили невеличку льодову інсталяцію, щоб нагадати, як швидко і непомітно можуть зникнути ті, хто прикрашає наш світ», – зазначила співзаснивниця PR-агенції «Gres&Todorchuk» Ярослава Гресь на своїй сторінці в Instagram.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close