Цікаве

В Мінрегіоні змінюють норми щодо проектування кінотеатрів

До недавнього часу у наших державних будівельних нормах щодо закладів культури містилися застарілі вимоги до проектування кінопроекційних в кінотеатрах. Вони передбачалися лише на плівкових носіях і тому відповідно мали бути за площею в рази більшими для розміщення відповідного обладнання, розповідає 1News.

По факту ж, багато кінотеатрів вже давно не використовують такі носії і показують фільми на цифровому обладнанні, яке займає набагато менше простору. Проте вимоги до метражу залишилися застарілими і ми нарешті оптимізували це у нових нормах.

Тепер кінопроекційні приміщення одного кінозалу, розраховану на обладнання, що працює лише на цифрових носіях, потрібно проектувати за такими розрахунками:

  • кінопроекційна – не менше 15 кв. м, в яку входять 1-2 пости цифрових проекторів + робоче місце оператора комп’ютером керування кінопоказом, з якого запускається і контролюється кінопоказ;
  • кімнати оператора комп’ютером керування кінопоказом – не менше 10 кв. м;
  • санвузол – не менше 2 кв. м.

Для порівняння, загальна площа кінопроекційних приміщень для 70/35-мм фільмів з ксеноновими лампами сягає 70-85 кв. м, а в деяких випадках і 105-120 кв. м. в залежності від кількості кінопроекторів.

Джерело: Мінрегіон

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close