Цікаве

В Києві можуть закритися 29 училищ та коледжів. У держбюджеті про них «забули»

29 навчальних закладів Києва I-II категорії можуть бути закриті у 2018 році у зв’язку з тим, що в проекті держбюджету на 2018 рік не передбачено їх фінансування. Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив народний депутат Дмитро Білоцерковець.

За його словами, єдиний регіон України, якому не передбачена необхідна дотація на 2018 рік, це Київ. Сума необхідної дотації 271 млн гривень.

«Передача навчальних закладів на баланс міста без передачі фінансування реально може привести до моментального їх закриття», – пише Білоцерковець.

Народний депутат пропонує два виходи із ситуації:

1) Залишити державне фінансування, що можна передбачити іншою редакцією бюджетного кодексу і проекту держбюджету.

2) Передбачити необхідну дотацію в держбюджеті на 2018 рік.

«Необхідна бюджетна пропозиція мною зареєстрована, сподіваюся на підтримку Прем’єр-міністра», – додав нардеп.

Більшість зі списку навчальних закладів, які можуть бути закритими, є коледжами та училищами.

список навчальних закладів, які можуть закрити

Новину також прокоментувала екс-депутат Київради, відома активіста Олена Єскіна-Терещенко. На її думку, кошти на те, щоб не закрилися зазначені заклали потрібно знайти принаймні у міському бюджеті.

«Чому освіта досі не стала для нашої держави пріоритетом, про що думаємо, коли складаємо черговий бюджет? Як поживитися київською земелькою, не всю ще забудували, особливо в центрі міста?», – задається питанням Єскіна-Терещенко.

Нагадаємо, минулого року фінансування професійних училищ прибрали з державного бюджету в рамках децентралізації. Забезпечувати роботу ПТУ повинні були місцеві бюджети.

Після масових акцій протесту вчителів та педагогів Верховна Рада повернула фінансування училищ до держбюджету.

При розгляді закону «Про освіту», який парламент прийняв 5 вересня, фракція «Батьківщини» наполягала на тому, щоб фінансування  ПТУ з державного бюджету було закладено в зазначений закон. Проте ці поправки не були враховані.

Новини за змістом

Загрузка...
8peK Mobster
Загрузка...
Close