Цікаве

В Ісландії знайшли унікальний будинок вождя вікінгів

Залишки будинку вождя вікінгів, виявлені на території Ісландії, поставили вчених у безвихідь – об’єкт, який розкопали археологи, вказує на те, що острів був заселений вікінгами раніше, ніж досі вважалося, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Унікальна знахідка була зроблена в околицях села і фьорда Стедварфьордюр, що в східній частині Ісландії.

Археологи виявили два житла вікінгів дев’ятого століття нашої ери – йдеться про залишки літнього поселення, яке представляло собою кілька довгих будинків. Довгі будинки – традиційні громадські житла вікінгів, в яких могло проживати кілька сімей. Один зі знайдених в Ісландії будинків, імовірно, був житлом місцевого вождя.

“Ми знайшли тут досить багато цінних артефактів, тому нескладно припустити, що цей будинок належав людині, яка займала високе положення в соціальній ієрархії. Очевидно, що це будинок вождя”, – говорить Бьярні Ейнарссон, один з працюючих в Ісландії археологів.

Один з виявлених в Ісландії будинків вікінгів був побудований на десятки років раніше, ніж відбулося “офіційне” заселення острова. “Вважається, що Ісландія була заселена людьми в кінці дев’ятого століття нашої ери, але залишки поселення, які ми розкопали, відносяться до першої половини дев’ятого століття. Тобто, Ісландія була населеною дещо раніше, ніж ми вважали. Цей факт змушує поглянути на історію острова під іншим кутом “, – говорить Ейнарссон.

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close