Цікаве

В Ісландії продають вулкан

Вулкан Фаградальсф'ядль почав виверження навесні 2021 року

В Ісландії виставили на продаж ділянку землі на півострові Рейк’янес, на якій розташований діючий вулкан Фаградальсф’ядль. Про це інформує 1NEWS.

Вулкан почав виверження навесні 2021 року. Власниця землі, на якій розташоване фермерське господарство Храун, Анна Тордіс Гудмундсдоттір вже повідомила, що отримала дві пропозиції щодо купівлі.

За її словами, ця земля належала її родині протягом кількох поколінь. Вона хоче, аби там збудували “щось гарне для публіки”.

Геологи кажуть, що виверження вулкана може тривати протягом декількох років. При цьому він знаходиться всього в годині їзди від столиці Ісландії Рейк’явіка.

Пробудження вулкана вже привернуло багатьох туристів. У квітні число проживаючих в готелях іноземців збільшилася майже в три рази в порівнянні з роком раніше.

Прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоуттір повідомила телеканалу RUV, що влада країни не планує купувати землю, але нові власники повинні будуть надавати людям доступ до ділянки.

Вона також сказала, що влада Ісландії виділять 70 млн крон (564 тисяч доларів) на створення інфраструктури на цьому місці.

Вулкан Фаградальсф’ядль (дослівно – “гора в строкатій долині”) прокинувся 19 березня. Після цього туристи з усього світу стали з’їжджатися на півострів Рейк’янес, щоб полюбуватися на лаву.

На початку квітня було виявлено нову тріщину біля Фаградальсф’ядля. Місцева влада евакуювала туристів від підніжжя вулкана.

Нова тріщина знаходиться в 500 метрах від місця першого виверження. За словами льотчиків, її довжина досягає 500 метрів.

Джерело: УНН

Back to top button