В Індії виявили понад 250 скам’янілих яєць титанозаврів
Дане відкриття розкриває різноманітність та особливості життя одних із найбільших тварин крейдяного періоду.
Вчені Делійського університету під час розкопок в Індії виявили 256 скам’янілих яєць динозаврів у 92 гніздах. Про це повідомляє PLOS One.
Яйця належали титанозаврам – найбільшим травоїдним, які жили у крейдяний період. Тварини досягали завдовжки більше десяти метрів.
Зазначається, що палеонтологи ідентифікували яйця, що належали до шести різних видів титанозаврів. Це свідчить про велику різноманітність динозаврів на Індійському субконтиненті.
Таким чином, знахідка допомогла вченим отримати нові дані про репродуктивні звички гігантських травоїдних. Наприклад, що вони рили неглибокі ями для яєць, як сучасні крокодили, а наявність безлічі гнізд в тому самому районі передбачає, що ці динозаври вели колоніальне гніздування, як і багато сучасних птахів. Створивши кладку, мати, найімовірніше, залишала її. Дитинчата, з’явившись на світ, також мігрували з цього району – вчені зробили такий висновок, оскільки знайшли дуже мало останків маленьких динозаврів.
Раніше повідомлялося, що у Шотландії виявили останки найбільшого у світі птерозавра юрського періоду з розмахом крил приблизно 2,5 м.
Палеонтологи знайшли птаха з головою динозавра
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news