УкраїнаЦікаве

В державну власність повернуто військове майно, відчужене за часів Гриценка

За втручання Головної військової прокуратури у власність держави повернуто військове містечко у м. Харкові. Про це 1News повідомила прес-служба ГПУ.

28_main

Як зазначається у повідомленні, колишні посадові особи Міністерства оборони України, ігноруючи відсутність згоди Кабінету Міністрів України, здійснили відчуження у власність комерційного товариства військове містечко разом з 9 будівлями розташованих на земельній ділянці площею 6,5 га.

«Свої незаконні дії посадовці оборонного відомства прикривали намірами привести військовий шпиталь у м. Дніпро до стандартів НАТО. Однак, замість отримання сучасного шпиталю, держава позбулась права власності як на сам шпиталь, так й на будівлі військового містечка у м. Харкові», – зазначається у повідомленні ГПУ.

Встановивши порушення закону при вибутті військового майна з державної власності, Головна військова прокуратура звернулась до господарського суду. Після тривалих судових дебатів, Харківський апеляційний господарський суд в травні 2016 року погодився з доводами військового прокурора та зобов’язав повернути будівлі вказаного військового містечка у власність держави. Законність судового рішення в серпні того ж року підтверджена постановою Вищого господарського суду України.

«Враховуючи, що одним з критеріїв оцінки діяльності прокурорів є фактичне поновлення порушених законних інтересів держави, приємно відзначити, що в цьому процесі поставлено крапку. Будівлі військового містечка у м. Харкові, як і сам військовий шпиталь у м. Дніпро, у березні 2017 року зареєстровано на праві власності за державою», – говориться у повідомленні.

Також ГПУ зазначає, що наразі повернуті будівлі використовуються Військово-медичним клінічним центром Північного регіону для зберігання медичного майна та техніки, яке задіяне у т.ч. для надання своєчасної допомоги військовослужбовцям в зоні АТО.

Варто зазначити, що 6 квітня на брифінгу у Верховній Раді народний депутат Тетяна Чорновол заявила, що за часи, коли міністром оборони був Анатолій Гриценко, було незаконно відчужене військове містечко №247 у Конча-Заспі. «Земля, яка коштує 100 000 дол. була відчужена за 6 млн. грн. Відчуження відбулося в інтересах сімейства братів Буряків», – зазначила Чорновол, додавши, що звертається до НАБУ розслідувати цю справу.

Окремо Чорновол зазначила, що сподівається на те, що НАБУ буде діяти в рамках закону і візьметься за розслідування цієї справи, не зважаючи на те, що до громадської ради НАБУ входять близькі родичі та наближені до Анатолія Гриценка особи. Мова йде про те, що до громадської ради НАБУ входить син Анатолія Гриценка – Олексій, який очолює організацію «Автомайдан».

Раніше 1News у розслідуванні «Анатолій Гриценко: перший непрохідний або ЯК РОЗКРАДАЛАСЯ АРМІЯ» показало, яким чином за часів Гриценка відчужувалося військове майно, зокрема і повернутий військовий шпиталь у м. Дніпро.

Back to top button