Цікаве

В Африці біля вулкану знайшли древні сліди людей

Вчені виявили в Танзанії понад 400 скам’янілих людських слідів, які являють собою найбільшу колекцію відбитків ніг людей, коли-небудь знайдену в Африці, інформує 1NEWS з посиланням на dt.ua.

Сліди були знайдені в затверділому вулканічному осаді.

Вченим не вдалося встановити чіткі часові рамки для відбитків, ймовірно, що стародавні люди пройшли цією місцевістю приблизно 19100-5760 тисяч років тому. Тонкий шар породи, який перекриває слід, звужує тимчасові рамки до 12000-10000 років тому.

Сліди збереглися до наших днів, оскільки люди пройшли вулканічним попелом, коли він був ще вологим. Після того, як осад затвердів, земля покрилася іншими відкладеннями.

Аналізуючи розмір відбитків ніг, відстань між кроками і орієнтацію кожного відбитку, дослідники змогли розрізнити сліди окремих людей. Більш того, ці вимірювання дозволили визначити швидкість ходьби, відносний розмір тіла і навіть стать. У результаті вчені розділили сліди на два різних епізоди.

Під час першого з них по місцевості пройшли 17 осіб: 14 дорослих жінок, два чоловіки і юнак. Група рухалася разом звичайним кроком, прямуючи на південний захід. На думку вчених, жінки могли збирати їжу, а чоловіки – їх охороняти.

Інший епізод включав в себе шість різних шляхів, швидше за все це було кілька груп людей. Сліди були більш різноманітні з точки зору швидкості, оскільки деякі люди йшли, а деякі – бігли.

Поруч з людьми було знайдено також сліди тварин, схожих на корів. Разом з тим, вчені не змогли встановити ніякого зв’язку між ними.

 

 

Tags

Останні новини

Схожі записи

Close
Back to top button
Close