В Африці археологи знайшли дерев’яну конструкцію, якій майже 500 тис років
Як зазначили вчені, знахідки поблизу водоспаду Каламбо збереглися завдяки затопленню та відсутності кисню.
Дослідники на березі річки, що межує із Замбією та Танзанією, виявили залишки дерев’яну конструкцію, яка виникла ще до сучасних людей. Про це повідомляє The Guardian.
Конструкція складається з двох дерев’яних колод, які вирізані за допомогою кам’яних знарядь, знайдених поруч. Вчені вважають, що вона могла бути частиною доріжки або платформи.
За словами науковців, їй може бути щонайменше 476 тисяч років. Саму споруду могла виготовити людина гейдельберзька, яка вважається попередником сучасних людей.
“Коли я вперше це побачив, я подумав, що це не може бути реальністю. Дерево та камінь свідчать про високий рівень винахідливості, технологічних навичок і планування. Платформу могли використовувати як місце для зберігання речей, дров чи їжі. Або це могло бути місце, де можна було сидіти й виготовляти щось. Зверху можна було поставити невеликий навіс і спати там”, – розповів Ларрі Бархем, археолог з Ліверпульського університету.
Варто зауважити, що споруду знайшли біля водоспаду Каламбо. У 2019 році на цьому місті археологам вдалося знайти палицю для копання, датовану приблизно 390 000 років тому.
Раніше повідомлялося, що під руїнами Саксонського палацу у Варшаві знайдено таємний підземний хід.
В Ізраїлі знайшли римські мечі віком 1900 років
Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news