Цікаве

Успіння Пресвятої Богородиці 2021: дата та прикмети свята

Успіння Пресвятої Богородиці щорічно відзначається 28 серпня. Це велике християнське свято присвячено спогаду про земну кончину Божої Матері. У народі воно також відоме під назвою Перша Пречиста.

Цього дня завершується суворий Успенський піст; віряни вирушають до церкви на всеношну і звертаються з молитвами до Діви Марії. Про те, як відзначається свято та що не можна робити, розповідає 1News.

Успіння Пресвятої Богородиці щорічно відзначається 28 серпня

 

Успіння Пресвятої Богородиці: історія свята

Доля Богородиці після вознесіння її Сина Ісуса Христа не описується в жодному з чотирьох Євангелій. Про її земну кончину розповідається в кількох неканонічних текстах.

За переказами, під час молитви Божій Матері явився архангел Гавриїл і повідомив, що незабаром вона постане перед Господом. На підтвердження свого явлення він подарував їй пальмову гілку.

У день успіння апостоли, які проповідували в різних країнах, дивом опинилися в Єрусалимі, щоб попрощатись з Богородицею. А сам Спаситель, супроводжуваний душами святих, ангелів та архангелів, зійшов на землю та забрав тіло й душу Своєї Матері на небеса.

Значення та сенс свята Успіння Богородиці

“Успіння” в перекладі зі старослов’янської мови означає “мирна смерть”. Це свято присвячено не лише печалі через завершення земного шляху Божої Матері, а й радості, оскільки таким чином вона возз’єдналася зі своїм Сином Ісусом Христом.

У день Успіння апостоли, які проповідували в різних країнах, дивом опинилися в Єрусалимі

Традиції на Успіння Пресвятої Богородиці

В Успіння Пресвятої Богородиці слід відвідати богослужіння, яке в це свято починається всеношною. У церкві потрібно поставити свічку й помолитися за здоров’я найближчих, особливо – дітей.

Протягом двох тижнів до свята віряни дотримуються суворого Успенський піст, мета якого – духовне й фізичне очищення. На саме Успіння Богородиці можна накривати багатий стіл, а серед страв за традицією має бути присутнім освячений хліб з борошна нового врожаю.

У давнину свято називали Осенини, або Господини. До 28 серпня зазвичай завершувалися роботи в полі, тому на Успіння наші пращури освячували в храмах колоски й насіння з зібраного врожаю.

В Успіння Пресвятої Богородиці слід відвідати богослужіння

 

Що не можна робити на Успіння Пресвятої Богородиці

На Успіння, як і в інше велике церковне свято, не слід займатися домашніми справами: прибирати, шити, прати.

Не можна влаштовувати гучні гуляння, а також сваритися, лихословити, бажати зла будь-кому. Крім того, не варто використовувати гострі предмети, особливо вставляти їх у землю, – навіть хліб заведено ламати руками.

Існують також забобони, згідно з якими на Успіння Пресвятої Богородиці не можна варити їжу, ходити босоніж по росі (до поганого здоров’я та хвороб), вдягати старе, брудне або незручне взуття, розпалювати вогнище (до неприємностей), стригтися незаміжній дівчині та розмовляти, поки вона не вмиється росою або джерельною водою (щоб не зіпсувати долю).

До 28 серпня зазвичай завершувалися роботи в полі, тому на Успіння освячували колоски й насіння

 

Народні прикмети на Успіння Богородиці

Яке Успіння Богородиці, така й осінь.

Зійшла веселка – до теплої осені.

Багато павутини – до морозної та малосніжної зими.

Туман – буде багато грибів.

Джерело: Обозреватель

Back to top button