Цікаве

Успенський піст 2021: дата та правила харчування

Успенський піст щорічно починається 14 серпня і завершується 27 серпня. Це один з чотирьох багатоденних церковних постів, який було встановлено церквою на честь святкування Успіння Пресвятої Богородиці.

Так, двотижневий період утримання покликаний підготувати вірян до зустрічі великого християнського свята. 1News розповідає про головні правила Успенського посту і публікує календар харчування за днями.

Історія Успенського посту

Успенський піст з’явився в 11 столітті, коли з літнього посту (встановленого для вірян, які з тієї чи іншої причини не дотримувалися Великого посту), по немочі людській було виключено липень і перша його частина стала завершуватися в День Петра й Павла. Решта літнього посту, яка починалася на Всемилостивий Спас (14 серпня), утворила Успенський піст.

Успенський піст щорічно триває з 14 по 27 серпня

 

Суть і значення Успенського посту

Утримання в період Успенського поста покликане допомогти православним підготуватися до свята Успіння Пресвятої Богородиці, щоб зустріти його в чистоті тіла та духу.

Згідно з канонами посту, віряни повинні присвятити себе молитві та покаянню, таким чином висловлюючи до Божої Матері прохання про заступництво.

В Успенський піст віряни повинні присвятити себе молитві та покаянню

Що не можна їсти в Успенський піст

За своїм статутом і суворості Успенський піст подібний до Великого. Протягом двох тижнів слід відмовитися від вживання продуктів тваринного походження: м’яса, яєць, молока. Рибу можна їсти тільки в свято Преображення Господнього (19 серпня).

Успенський піст з'явився в 11 столітті

 

Що не можна робити в Успенський піст

Важливе не тільки фізичне, а й духовне утримання: віряни мають стежити за чистотою помислів, намагатися уникати гучних розваг.

Не можна також вживати спиртні напої та палити, грати весілля, вирушати в поїздку (якщо тільки вона не є паломницькою), лінуватися, лаятися, лихословити, ображати ближніх, дивитися розважальні програми по телебаченню та слухати музику (крім духовної).

У піст важливо не тільки фізичне, а й духовне утримання

 

Що можна їсти в Успенський піст

Основна їжа на період посту – картопля, овочі, горіхи, гриби, фрукти, ягоди. При цьому до Яблучного Спаса (19 серпня) рекомендується відмовитися від вживання яблук, вина та винограду.

Основна їжа на період посту – овочі, фрукти, ягоди, горіхи, гриби

Успенський піст 2021: календар харчування за днями

По понеділках, середах і п’ятницях Успенського посту вірянам слід дотримуватися сухоїдіння – дозволяються вода, хліб, сіль, фрукти та овочі в сирому вигляді, сухофрукти, горіхи, мед.

По вівторках і четвергах дозволяються гарячі страви без додавання олії. По суботах і неділях – гаряча їжа з олією, вино.

Календар харчування за днями в Успенський піст 2021
Back to top button