Цікаве

Укуси комарів: розвінчано найпопулярніші міфи

З настанням тепла з’явилися перші комарі. А з ними – неприємні висипання і свербіж. Хтось вважає, що комарі кусають залежно від групи крові. Інші ж кажуть, що їх кількість щороку різна. І зараз комарів може бути, наприклад, менше, ніж торік. Ведучі програми “Ранок з Україною” Марія Мельник і Григорій Герман з’ясували, що з цього міф, а що – правда, передає 1News.

Чим небезпечні укуси комарів

Вони можуть зіпсувати найліпший літній вечір, а іноді і всю відпустку. Нічний писк, що зводить з розуму, і покусане тіло, яке свербить щосекунди. Ось воно, літо, а з ним і комарі. Але чи замислювалися ви коли-небудь, навіщо вони взагалі п’ють кров?

“Кусають тільки самки і у них є відмазка – вони роблять це заради життя, вони передають це своїм дітям, потомству, без цього вони не зможуть!” – коментує біолог-ентомолог Ігор Небогаткін.

Самці ж в цій парі справжні вегани і харчуються нектаром. А ще тримаються друг одного. Тому, коли ви бачите цілий рій комарів, знайте, що це чоловіки і вони не вкусять вас. А ось самки ще ті гурмани! Кров далеко не кожної людини їм до смаку.

“До речі, комарі проводять певний тест на біологічний вік – якщо вас перестали кусати комарі, то ви або постаріли, або потрібно зайти до онколога. Комар йде чітко на джерело вуглекислого газу, а у онкохворої людини його менше “, – зазначає лікар-терапевт Віктор Скачко.

Комарі знаходять нас за запахом вуглекислого газу, який ми видихаємо. Але “смачну жертву” вибирають за запахом тіла і температурою. По-перше, комарів дуже приваблює запах поту і речовин, які містяться в ньому! По-друге, чим більше в крові білка, тим вона смачніше. І тут не пощастило власникам першої групи крові. Під прицілом також люди, хворі на цукровий діабет і ласуни. Адже коли ви з’їсте цукерку, ваша кров і шкіра стане для комарів дійсно солодкою! Вчені довели, що комарів також приваблюють люди напідпитку.

А ось те, що з року в рік кількість комарів то менше, то більше, як, наприклад, урожай абрикосів – це міф.

“Такого помітного масового виплоду практично не помітно. Цей міф пов’язаний з мошками – це дрібні кровоссальні комахи, які плодяться раз на три роки”, – розповів біолог-ентомолог.

Малярія, жовта лихоманка і хвороба Денге. Комарі передають близько 50 хвороб, але переважно в тропічних країнах. Втім, українські кровопивці теж не безневинні. І якщо людей похилого віку комарі кусають рідше, то найбільше неприємностей доставляють молоді та особливо дітям. Шкіра у дітей чутливіша і страждає сильніше.

“Можуть викликати алергічні реакції, тому у людей зі слабким імунітетом будуть активніші реакції на укус. З іншого боку, вони можуть переносити деяких паразитів, наприклад, собачу аскариду, – зазначив лікар-терапевт. – Дитина розчісуватиме і цим може посилити реакцію, може зірвати шкіру, викликати нагноєння. Помийте місце укусу, луг нейтралізує кислоту і свербіж припиниться, дитина перестане розчісувати його”.

Зазвичай після укусу комара залишається пляма в півсантиметра, якщо ж реакція була велика і шкіра дуже набрякла – зверніться до лікаря. І не панікуйте, що це може бути малярія. Можливо, у вас просто ослаб імунітет.

Back to top button