Цікаве

Український стартап презентував проект друку людських кісток

Платформа надаватиме швидкий доступ до даних тіла людини і дозволить роздрукувати необхідну кістку чи орган для пацієнта прямо в лікарні.

Український стартап Kwambio, який виробляє 3D-принтери, спільно з фондом WeFund Ventures представив проект з друку людських кісток та органів Adam.

 

Про це заявив генеральний директор Kwambio Володимир Усов, повідомляє 1NEWS.

Зазначається, що проект Adam включає в себе кілька напрямків. По-перше, Kwambio розробляє технологію друку біологічних кісткових структур за допомогою 3D-друку. По-друге, працює над запуском платформи, яка дозволить створити свій віртуальний атлас тіла з 3D-сканів, знімків КТ і МРТ. Як пояснив Усов, платформа надаватиме швидкий доступ до даних тіла людини і дозволить роздрукувати необхідну кістку чи орган для пацієнта прямо в лікарні.

По-третє, в рамках проекту Kwambio з партнерами створив два нових біоматеріали – керамічне біоскло і модифікований біополімер. Вони використовуватимуться для друку різних типів кісток, а також, з часом, м’яких тканин, судин і складних органів. Матеріали були успішно протестовані в Швеції, зараз вони проходять доклінічні дослідження в Україні.

Джерело: ain.ua

Back to top button