Цікаве

Український письменник став лауреатом престижної премії Великобританії

Сергія Плохія нагородили за книгу "Чорнобиль: Історія трагедії"

Книга українського історика і письменника Сергія Плохія “Чорнобиль: Історія трагедії” отримала престижну британську літературну премію Бейлі Гіффорд (Baillie Gifford Prize).

Про це повідомляє 1NEWS.

Голова комітету суддів премії Фіамметта Рокко зазначила, що книга Сергія Плохія є “безпрецедентною розповіддю вже знайомої катастрофи. Це страшна історія про політичний цинізм і наукове невігластво, в якій світ врятували лише героїзм і удача”.

“Чорнобиль” Сергія Плохія розглядає різноманітні геополітичні та індустріальні фактори, що призвели до ядерної катастрофи у 1986 році”, – зазначено на сайті премії.

До короткого списку премії увійшли ще шість книг. Три з них, включно с книгою Сергія Плохія – на історичну тематику.

Переможець отримає 30 тисяч фунтів стерлінгів. Кожний з авторів, хто потрапив до шорт-ліста, – 1000 фунтів.

Довідка. Baillie Gifford Prize – найпрестижніша британська літературна премія у жанрі нехудожньої літератури (нон-фікшн). Премія Бейлі Гіффорда вручається автору найкращої книги в жанрі нон-фікшн і відкрита для авторів усіх національностей на будь-яку тему. Премія була створена у 1999 році під назвою приз Семюеля Джонсона. Своє нинішнє ім’я нагорода отримала у 2015 році після того, як її головним спонсором стала інвестиційна компанія “Бейлі Гіффорд”.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button