Цікаве

Українські вчені зробили важливе відкриття для лікування коронавірусу

Важку коронавірусну пневмонію можна лікувати за допомогою стовбурових клітин

Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України заявив про те, що важку коронавірусну пневмонію, а саме так званий цитокіновий шторм, можна лікувати за допомогою стовбурових клітин.

До такого висновку дослідники прийшли за результатами першої фази клінічних досліджень, – інформує 1NEWS.

Разом з тим, в Інституті підкреслюють, що поки мова йде тільки про першу фазу клінічних досліджень. Щоб отримати повноцінні дані про ефективність даного методу за пацієнтами потрібно спостерігати не менше року.

У дослідженні брало участь 13 пацієнтів (чоловіки у віці від 36 до 73 років) з двосторонньою пневмонією, сатурацією нижче 93% і важким перебігом захворювання. На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох з 13 пацієнтів. На 24 тиждень результати КТ показали позитивну динаміку відновлення легенів, ознаки фіброзування в одній долі легені спостерігалися тільки у одного пацієнта.

Для порівняння, в контрольній групі з 15 осіб, які не отримували клітинної терапії, одна людина померла, а у семи на восьмому тижні з’явилися ознаки фіброзування легень.

«Ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогоднішній день застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканин легенів внаслідок пневмонії, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», – заявив науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ Володимир Шаблій.

Здатність мезенхімальних стовбурових клітин пригнічувати вивільнення прозапальних цитокінів особливо цінна при коронавірусній пневмонії, тяжкість якої обумовлена так званим “цитокіновим штормом”. Під цим терміном розуміють, що імунні клітини організму в надлишку виділяють біологічно активні речовини, що викликають патологічне запалення як тканин легенів, так і інших органів, підвищують проникність судин, що згодом сприяє розвитку фіброзу легенів.

Джерело: Інститут молекулярної біології і генетики Національної академії наук України

Останні новини

Back to top button