Цікаве

Українські вчені придумали, які апарати потрібно використовувати для лікування коронавірусу

Ціна таких апаратів складає до 33 тисяч гривень

За порадою науковців Івано-Франківського національного медичного університету на Прикарпатті вирішили застосовувати для допомоги хворим з COVID-19 дихальні апарати СІПАП.

Про це в Івано-Франківську на брифінгу сказав в.о. голови Івано-Франківської ОДА Віталій Федорів, повідомляє 1NEWS.

«Учора ми провели разом з професорами медичного університету розмову, щоб вчені включились до протидії коронавірусу та надали свої рекомендації для лікування COVID-19. З урахуванням медичної думки, ми провели додатково засідання штабу з питань НС…. прийнято рішення масово забезпечувати медичні заклади простими дихальними апаратами СІПАП, які будуть використовувати для надання першої допомоги хворим на COVID-19», – повідомив Федорів.

Він зауважив, що ціна таких апаратів сягає від 27 до 33 тис. грн. Також він зазначив, що головним завданням лікувальних закладів нині є оперативно ревізувати наявність кисню та приведення усіх кисневих апаратів і клапанів у робочу готовність.

«Думаю, що спільно з органами місцевого самоврядування, їхніми коштами та тими, які надають благодійні організації та меценати, таку елементарну роботу можна зробити. На думку вченої спільноти медичного університету, вона надасть дієву допомогу», – зауважив Федорів.

СІПАП-терапія і апарат СІПАП були запропоновані та введені в клінічну практику в 1981 році австралійським лікарем – професором Коліном Салліваном для лікування обструктивного апное сну. СІПАП являє собою невеликий компресор, який подає постійний потік повітря під певним тиском у дихальні шляхи через гнучку трубку і герметичну носову маску. В даний час СІПАП-терапія використовується при лікуванні хропіння, апное сну, артеріальної гіпертонії, дихальної недостатності, серцево-судинних захворювань, денної сонливості, ожиріння, імпотенції, цукрового діабету, безсоння, депресії.

Джерело: Укрінформ

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close