Цікаве

Українські підлітки перейшли на електронні цигарки

8,4% молодих людей віком від 13 до 15 років (22,6% хлопців та 14% дівчат) є теперішніми споживачами електронних сигарет, а більш як 40% молодих людей мають досвід їх вживання

Фактично, кожний другий український підліток має досвід вживання електронних сигарет, а 18,4% молодих людей віком від 13 до 15 років наразі є їх споживачами.

Такі дані глобального опитування молоді щодо вживання тютюну оприлюднила на  в.о. начальника Управління громадського здоров’я МОЗ України Ірина Руденко, – інформує 1NEWS.

“Відповідно до результатів дослідження 18,4% молодих людей віком від 13 до 15 років (22,6% хлопців та 14% дівчат) є теперішніми споживачами електронних сигарет, а більш як 40% молодих людей мають досвід їх вживання”, – сказала вона.

Руденко додала, що це дуже високий показник, особливо з огляду на те, що сьогодні в Україні ринок електронних сигарет законодавчо не врегульований.

“Ми не розуміємо, якої якості пристрої та рідини для наповнення цих електронних сигарет продаються в Україні. Особливо це стосується дітей, адже продаж електронних сигарет в Україні не має навіть вікових обмежень. Це питання, я вважаю, має бути якнайшвидше врегульоване шляхом прийняття відповідного законопроекту, адже вживання електронних сигарет може потенційно підвищити вірогідність переходу молоді в майбутньому на звичайні сигарети”, – акцентувала в.о. начальника Управління громадського здоров’я МОЗ.

У цьому контексті виконавчий директор ГО “Центр громадського представництва “Життя” Лілія Олефір поінформувала, що у Верховній Раді зареєстровано законопроект (№2820), який передбачає заборону продажу ароматизованих сигарет, збільшення площі картинок про шкоді куріння до 65% від поверхні пачки сигарет з обох її боків, а також заборону рекламувати і продавати дітям електронні сигарети, визначає чіткі вимоги до вмісту і маркування.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close