Цікаве

Українські олігархи експортують корупцію у Вашингтон, – американські ЗМІ

Американське видання «Tsarizm», що висвітлює новини про Росію та країни східної Європи, вважає, що фейкові слухання, які народний депутат України Сергій Тарута влаштував за допомогою екс-конгресмена США Конні Мака (Connie Mack), могли бути частиною московської кампанії з дискредитації Президента України Петра Порошенка.

Connie Mack

Зокрема видання нагадує, що 25 вересня в кімнаті HC 8 Капітолію США зібралася група людей на подію, що була подана, як слухання Комітету з фінансових питань Конгресу США. Очікуване слухання було організоване колишнім конгресменом Конні Маком. Фактично, це не було слухання, адже жоден представник Конгресу чи виконавчої влади на нього не з’явився. Тобто подія не мала офіційного статусу.

«Використовуючи таке ж нетрадиційне промо, яке зробило його прадіда легендою бейсболу, колишній конгресмен Мак навіть переконав українське телебачення поширити «чутки» про справжність слухань», – пише журналіст американського видання.

Мета «слухання» полягала в тому, щоб висунути звинувачення в корупції колишньому голові Національного банку України (НБУ), що еквівалентно Федеральній резервній раді США, Валерії Гонтаревій.

«Союзник президента України Петра Порошенка Валерія Гонтарева стала суперечною фігурою, коли вона націоналізувала найбільший банк країни «ПриватБанк». Власником банку був Ігор Коломойський – український олігарх та опонент Адміністрації Порошенка. Тож підтримка Гонтаревої українським урядом поставила її на перехрестя інтересів Кремля і фальшиве слухання, схоже, було частиною московської кампанії з дезінформації для дискредитації президента Порошенка», – додає видання.

Єдина мета «слухань», як вважає автор, полягала в тому, щоб висвітлити їх на українському телебаченні та створити враження, що ймовірна корупція Гонтаревої є предметом міжнародного розслідування. Проведення слухань в Капітолії, відкритому для громадськості, було спробою Мака додати йому офіційності для української аудиторії.

Оголосивши подію, Сергій Тарута, мільярдер та член українського парламенту, який раніше був губернатором Донецька на сході України, сказав: «Той факт, що ми тут, є доказом того, що американський уряд та американський конгрес не байдужі до корупції, яка є сьогодні в найвищих ешелонах влади/уряду».

народний депутат України Сергій Тарута

Екс-конгресмен Конні Мак став лобістом після його поразки в сенаті у 2013 році. Спонсор псевдослухання – і лобістський клієнт Мака – був зареєстрований на компанію «Interconnection Commerce S.A.». Ця компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах і єдина згадка про неї в Інтернеті стосується Панамських документів (оффшорний скандал – ред. 1News).

«Тож Конгрес дозволив використати своє приміщення для події, що може бути кремлівською фронтовою групою. Сам по собі це скандал, який варто розслідувати», – зауважує американське видання.

Переклад 1News.

Новини за змістом

Загрузка...
Загрузка...
Close