Цікаве

Українські фільми стали лауреатами міжнародного кінофестивалю “Санденс” у США (Відео)

"Клондайк" виборов приз за найкращу режисуру в категорії світове художнє кіно, а "Будинок зі скалок" – премію за найкращу режисуру в категорії світове документальне кіно

На міжнародному кінофестивалі “Санденс” у США перемогу здобули одразу дві українські стрічки – “Клондайк” виборов приз за найкращу режисуру в категорії світове художнє кіно, а “Будинок зі скалок” – премію за найкращу режисуру в категорії світове документальне кіно.

Про це інформує 1News.

Стрічка “Клондайк” української режисерки Марини Ер Горбач, створений спільно з Туреччиною, розповідає історію родини, яка опинилася в епіцентрі подій після авіакатастрофи рейсу MH17 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області.

“Ірка і Толік очікують народження першої дитини, війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого боїнга. Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування”, – розповідають про стрічку її автори.

Режисерка Марина Ер Горбач підкреслює, що цей фільм – привід привернути увагу до життя людей під час війни в Україні.

Другий фільм-переможець “Будинок зі скалок

“Клондайк” передусім картина, яка нагадує, що війна в Україні йде з 2014 року, і від того, є ця повістка в західних медіа, чи ні – війна не зупиняється”, – пояснює вона.

Другий фільм-переможець “Будинок зі скалок” – стрічка спільного виробництва Данії, Швеції, Фінляндії та України, її режисер – Сімон Леренг Вільмонт.

Фільм розповідає про декількох соціальних працівників на сході України, які працюють в особливому дитбудинку та створюють безпечний простір для дітей.

Другий режисер та лінійний продюсер Асад Сафаров зазначив у фейсбуці, що стрічку створювали 2,5 роки.

“За останні дні найкрутіші профільні американські ЗМІ написали стільки фантастичних рецензій на фільм, що наш рівень щастя просто зашкалює, – написав Сафаров. – А найголовніше майже в кожній рецензії на фільм згадується військова агресія Росії проти України. Для України це дуже важливо, щоб у світі чим більше про це говорили і знали”.

Джерело: Українська правда

Back to top button