Цікаве

Українські чоловіки розповіли, з якими жінками вони мріють жити

Майже 70% опитаних чоловіків погодилися з твердженням, що найважливіша роль жінки - піклуватися про власну оселю та готувати їжу для родини

яка має бути гарна дружина

Чоловік повинен мати вирішальне слово в родині, а жінка має бути гарною господинею і догоджати чоловіку. Таких поглядів про стосунки в родині дотримуються понад 60% українських чоловіків, – повідомляє 1NEWS.

Про це свідчать дані опитування “Сучасне розуміння маскулінності”, яке провів Інститут демографії та соціальних досліджень спільно з Мінсоцполітики та українським представництвом Фонду народонаселення ООН.

На результати бурхливо відреагували користувачі соцмереж, вживаючи слова на кшталт “Середньовіччя” та “Домострой”, або й міцніші. Соціологи ж кажуть, що хотіли дослідити ставлення чоловіків до поширених стереотипів.

Як показало дослідження, в ході якого опитали 1500 чоловіків, вони закріплюють за собою роль годувальника, а на жінок покладають обов’язки господині.

37% респондентів підтримали думку, що чоловік, який заробляє менше, ніж дружина, “нічого не вартий”.

Майже 70% опитаних погодилися з твердженням, що найважливіша роль жінки – піклуватися про власну оселю та готувати їжу для родини.

Також до ролі “гарної” дружини висувалися такі вимоги: зовнішність, розум, вправність у веденні господарства, терплячість, уміння уникати та “згладжувати” конфлікти, поступатися чоловікові в суперечках та підтримувати його за будь-яких умов.

Через нерівний поділ сімейних обов’язків, за даними опитування, жінки в середньому витрачають на хатню роботу майже вдвічі більше часу, ніж чоловіки – 29 проти 15 годин. Із дітьми жінки в середньому проводять 49 години на тиждень, чоловіки – 22 години.

Також значна частина чоловіків скептично ставиться до можливості політичного лідерства жінок: кожен другий вважає, що чоловіки – кращі лідери.

Серед інших “шокуючих” результатів дослідники називають ставлення до постраждалих від сексуального насильства, яких досить часто звинувачують у провокуванні насильства власною поведінкою або стилем життя.

Джерело: ВВС Україна

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close