Цікаве

Українки розповіли, як стали жертвами торгівлі людьми

Сьогодні, 30 липня, у світі відзначається день боротьби з торгівлею людьми. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей в усьому світі стали жертвами примусової праці.

В Україні статус жертв торгівлі людьми лише у 2018 році надали 122 особам. Дві українки відверто розповіли, як опинилися у рабстві, повідомляє 1News.

Віра потрапила в полон десять років тому, але події того вечора жінка досі пам’ятає в деталях. Після багатьох років психологічної реабілітації вона погодилася розповісти свою історію. Її з подругою по дорозі до магазину зловили двоє невідомих. Дівчат закрили в гаражі, піддавали биттю по всьому тілу і два роки змушували надавати сексуальні послуги.

“Нам було по 17-18 років. Це було в місті Васильків на Київщині. Одного разу ми намагалися втекти з подругою, але нас спіймали. Почали бити і ламати руки. Одну дівчину просто закатали в гаражі. Я втекла і відтоді наполовину інвалід” , – розповіла жертва.

Іншою постраждалої від рабства стала Тетяна. Жінка свого часу залишилася сама, вагітною і з трирічним сином на руках. У неї не було житла і роботи.

У розпачі вона зареєструвалася в одній із соцмереж, і там виклала свою історію. Уже за кілька днів їй написала Рита – громадянка Росії, що, мовляв, готова їй допомогти: оплатити пологи, поселити у себе з дітьми і навіть платити 10 тис. рублів за послуги покоївки.

“Я зібрала маленьку сумку речей і поїхала. Приїхала до Москви і відразу зв’язалася з цією жінкою, і вона пообіцяла мене забрати через два дні. І я в Москві без грошей, з дитиною, вагітна, не знаючи, що робити, звернулася до кімнати матері і дитини на Ярославському вокзалі, мене там поселили, і відбулися екстрені пологи “, – розповіла Тетяна.

Лише за два тижні за жінкою вже з двома дітьми на руках приїхала і “Рита з інтернету”.

“Вона закрила нас у будинку, забрала у мене документи. Приїздила до нас раз на тиждень, привозила продукти нам, а на вулицю не дозволяла виходити взагалі. Вона займалася чорною магією і погрожувала мені. Ми були за містом у приватному будинку, а вона – у Москві зі своїми дітьми”, – згадує жінка.

Врятуватися Тетяні допомогли сусіди. Разом із дільничним вони звільнили жінку з рабства, купили квиток на поїзд в Україну і навіть дали з собою невелику суму грошей. Вже рік вона вдома, і зізнається, що забути московського досвіду не зможе ніколи.

Зазначається, що в Україні за час незалежності 230 тисяч громадян ставали жертвами торгівлі людьми. Половина з них – жертви трудової експлуатації. Інші – були залучені у сексуальне рабство, жебрацтво і торгівлю органами. Найчастіше шляхом насильства і обману потрапляють в Росію, Польщу, Туреччину та Об’єднані Арабські Емірати.

Джерело: ТСН

Back to top button