Цікаве

Українка в 19 років стала першою жінкою-водолазом

За період навчання дівчина провела під водою понад 650 хвилин та занурювалась на глибину до 30 метрів, а також здобула перемогу на всеукраїнських змаганнях з акватлону

Дев’ятнадцятирічна Катерина Нікітенко стала першою жінкою в Україні, яка пройшла підготовку та здобула кваліфікацію водолаза.

За період навчання дівчина провела під водою понад 650 хвилин та занурювалась на глибину до 30 метрів, а також здобула перемогу на всеукраїнських змаганнях з акватлону, повідомляє 1NEWS.

Варто відмітити, що пройти курс для майбутніх водолазів не легко, тому під час випробувань і навчання відсіюється близько 70% претендентів.

“Я бачила, як здаються деякі хлопці. Розуміла, що як єдина дівчина мала боротися та здобути омріяну професію”, – пригадує Катерина Нікітенко.

Свою військову кар’єру Катерина розпочала фельдшером у Водолазній школі.

Зараз вона може затримувати дихання до трьох хвилин, за які встигає пропливти близько 50 метрів під водою.

 Жінка водолаз Катерина Нікітенко. 

За словами дівчини, перш ніж здійснити перші навчальні спуски, курсанти проходили курс теоретичної підготовки та відпрацьовували практичні навички в басейні.

Особливо новачків вражали випробування на стресостійкість.

“Нам намагалися створити реальні умови загрози для життя, імітуючи напади противника, аварійні ситуації, зобов’язуючи боротися, долати свої страхи та паніку. Дуже сильно виснажували як психологічно, так і фізично. Ми плавали з зав’язаними руками та ногами, довго перебували у воді, утримували додатковий вантаж вагою від 10 до 20 кг та ще й передавали його по колу,” − пригадує Катерина Нікітенко.

 Випробування водолазів-новачків у басейні. 

Тепер дівчина готується пройти інструкторські курси та стати першою серед жінок інструктором-водолазом.

Під час служби дівчина також планує здобути вищу військову освіту.

Джерело: АрміяInform

Back to top button