Цікаве

Україна вперше закупить ракетні комплекси Javelin – посол

Україна вперше безпосередньо закупить у Пентагона ракетні комплекси Javelin на суму в 36,5 млн доларів. Ця сума, підкреслив посол, не входить до загальної суми військової допомоги США Україні. Про це заявив посол України в США Володимир Єльченко, розповідає 1News.

З 2014 року Сполучені Штати виділили Україні 1,6 млрд доларів допомоги на посилення безпеки і оборони.

“Вони не входять до тієї суми допомоги США, але це важливо, тому що це вперше такого роду контакт безпосередньо з Пентагоном. Він відкриває нам шлях для реалізації інших проєктів, про які зараз тривають переговори”, – сказав він.

Раніше Єльченко повідомив, що 2020 року Вашингтон планує виділити Києву понад один мільярд доларів допомоги.

“Всього 2020 року передбачено виділення на суму 250 млн доларів з боку Пентагона і ще майже 450 млн доларів за лінією Держдепу США, це вже економічна допомога. Отже, в загальному у нас виходить так, що цього року загальна допомога з боку США – 698 млн доларів і чисто військова оборонна допомогу – 365 млн доларів”, – сказав він.

Дипломат пояснив, що 250 млн – вже виділені, ще 50 млн буде виділено за умови виконання певних умов і використання першої частини суми, і ще майже 50 млн – залишки з минулих років, які ще не реалізовані. Таким чином, підкреслив Єльченко, загальна сума допомоги від США на цей рік – понад один мільярд доларів допомоги.

Джерело: Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США у Facebook

Tags

Останні новини

Back to top button
Close