Цікаве

Україна не збирається торгувати своїми територіями – Порошенко

Президент Петро Порошенко наголошує, що як Глава держави завжди відстоював і продовжує відстоювати суверенітет та територіальну цілісність України, тому вважає неприпустимими припущення та заклики для врегулювання ситуації в країні поступитися її територіями, інформує 1NEWS.

«Я рішуче відкидаю твердження тих, хто каже про Крим як про «завершену справу». Ця трибуна була створена не для закликів про умиротворення. Як і не для закликів торгуватися територіями за гроші, нафту чи газ. Такого ніколи не було», – заявив Петро Порошенко під час виступу на засіданні ПАРЄ.

«Ця трибуна була створена для захисту наших основ, наших цінностей та наших принципів, та, найголовніше, для їх захисту у разі необхідності. Така необхідність настала сьогодні», – додав він.

Глава держави нагадав, що у 1950 році Уїнстон Черчилль на тлі загрози, що постала тоді перед демократичною Європою від Радянського Союзу, звернувся до Асамблеї із закликом: «Або ми доведемо своє значення, вагу та цінність для Європи, або ми зазнаємо поразки».

На переконання Петра Порошенка, сьогодні Москва своїми діями підштовхує Європу до тієї ж реальності, яка хвилювала Уїнстона Черчилля майже 70 років тому. Тож сучасна Європа має бути єдиною задля протидії нинішніх загроз, переконаний Президент.

«Запорукою нашого успіху залишається збереження та зміцнення нашої єдності, солідарності та стійкості. Лише на основі поваги суверенітету та територіальної цілісності України ми можемо досягти миру та стабільності в Європі», – сказав він.

До речі, Президент Чехії Мілош Земан порадив Україні відмовитися від Криму в обмін на компенсацію.

Про це він заявив на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Члени української делегації повідомили, що він фактично порадив Україні відмовитися від Криму в обмін на компенсацію від Росії.

“Президент Чехії щойно на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі образив Україну. У відповідь на моє запитання про Крим він сказав, що Крим анексовано незаконно, але повертати його Україні не треба. Нехай Україна і Росія домовляться про компенсацію, фінансову наприклад”, – написав у фейсбуці депутат Олексій Гончаренко.

Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко назвала промову Земана “жахливою у своєму цинізмі”.

Вона повідомила, що він активно “промоціював Путіна”, “закликав негайно скасувати санкції, тому що вони не діють і б’ють по ЄС, а не РФ”.

Геращенко вважає, що Земан виявився “антигавелом”. “Це так сумно – бачити повну політичну деградацію. І так шкода було чеську делегацію, яка почувалася ніяково і незручно під цим потоком безпринципності і відсутності моралі. Але ще більше мене засмутили ті оплески деяких європейців, які лунали в залі під час промови Земана”, –  заявила вона.

 

 

Новини за змістом

Загрузка...
Загрузка...
Close