Цікаве

Убитий родич важливого свідка у справі екс-депутата Єфремова

Невідомі зловмисники вбили у Станиці Луганській (Луганська область) близького родича начальника контррозвідки луганського управління СБУ Олега Животова. Вбивство сталося напередодні допиту 14 листопада Животова як свідка у справі колишнього голови фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Олександра Єфремова.

Про це в ході допиту у середу, 15 листопада, в Старобільському районному суді Луганської області повідомив колишній заступник начальника обласного управління Служби безпеки України Андрій Жироїд, передає 1News з посиланням на Українські Новини.

Жироїд також виступив як свідок у справі проти Єфремова. Зокрема, він повідомив, що напередодні допиту 14 листопада свідка, начальника контррозвідки луганського управління СБУ Олега Животова, невідомі вбили його близького родича у Станиці Луганській. Крім того, напередодні допиту у серпні 2016 року колишнього начальника управління СБУ Олександра Петрулевича вбили його старенького батька, а напередодні допиту екс-начальника луганського загону спеціального призначення “Альфа” Олександра Курдюкова був спалений його будинок.

“У мене складається враження, що на нас збираються чинити тиск за те, що ми говоримо правду”, – сказав Жироид.

Як раніше заявив адвокат опозиційного політика Андрій Смирнов: “Справа Єфремова має безсумнівно політичне підґрунтя і є яскравим прикладом правового свавілля в Україні та порушення принципів демократії. Вже рік наш підзахисний незаконно утримується в СІЗО. Судовий процес над Єфремовим перенесений на 730 км від столиці, що є безпрецедентним рішенням влади заховати його подалі від преси, громадського та міжнародного контролю. Мета цього політичного судилища проста – знищити потенційного конкурента, який має авторитет у східному регіоні України, залякати та посіяти страх у суспільстві. Олександр Єфремов став заручником влади в її спробах відвести увагу українців від власних помилок і злочинів”.

“Абсурдність, аморальність, непрофесіоналізм обвинувачів та слідчих, об’єднані зі зловживанням правом, невиправдано жорстким запобіжним заходом, а також політична мотивація цієї справи не викликає у нас сумнівів”, – зазначає адвокат Євген Солодко. – На свідків у справі чиниться безпрецедентний тиск з боку прокуратури: з ними проводяться “профілактичні” бесіди про те, які свідчення необхідно давати по даній справі. Багато свідків піддалися як фізичному, так і емоційному впливу. Не гребують представники прокуратури і відвертими підробками у цій справі. Всі ці кричущі факти “спливають” на суді”.

Нагадаємо, що 25 жовтня у Старобільському суді Луганської області, в якому розглядається справа Єфремова, свідок обвинувачення Володимир Медяник, заявив суду про те, що слідчий Захаров і прокурор Кожуховський примушували його обмовити Олександра Єфремова.

Як повідомлялось, 16 січня Старобільський районний суд Луганської області почав розглядати справу проти Єфремова.

4 січня 2017 року Генеральна прокуратура передала в суд звинувачення Єфремова у сепаратизмі, державній зраді, організації захоплення Луганської обласної державної адміністрації, пособництві захопленню управління СБУ і створення самопроголошеної “Луганської народної республіки”.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close