Цікаве
У Єгипті знайшли мумію “золотого хлопчика”
Мумію виявили на кладовищі Наг-ель-Гассай у Єгипті. Дитина була похована у двох трунах.
У Єгипті знайшли мумію хлопчика з 49 амулетами, прикрашеними різними зображеннями, язиком у роті і серцем-скарабеєм у грудях. Всі ці деталі були зроблені із золота. Про це повідомляє The Frontiersin.
Зазначається, що дитина померла близько 2 300 років тому. Через величезну кількість прикрас мумію прозвали “золотим хлопчиком”.
Як відомо, давні єгиптяни вірили, що цінні речі допомагають покійним при переході у потойбічний світ.
При цьому практично всі органи хлопчика було видалено, а мозок замінено смолою.
На місці залишилося серце. Воно було важливим духовним символом для давніх єгиптян.
Саме тіло було загорнуте у листя папороті. За словами вчених, на момент смерті хлопчику було приблизно 14–15 років. У нього були здорові зуби і кістки без ознак слабкого харчування чи якихось захворювань.
Зріст підлітка становив 128 сантиметрів. У нього було овальне обличчя з маленьким носом і вузьким підборіддям.
“Сандалії, ймовірно, були призначені для того, щоб хлопець міг вийти із труни. Згідно з єгипетською ритуальною Книгою мертвих, на померлому має бути біле взуття, щоби бути благочестивим і чистим, перш ніж почати читати строфи з неї”, – сказав професор медичного факультету Каїрського університету, доктор Сахар Салім.
За його словами, золотий амулет у вигляді язика у роті хлопчика мав допомогти йому розмовляти у загробному світі.
“Інший амулет, подібний до Вузла Ісиди (богині родючості і материнства), означав, що тиєт захищатиме його тіло. Фігурки соколів і страусине пір’я уособлювали духовний і матеріальний аспекти життя. Двопальцевий амулет у формі вказівного і середнього пальців правої руки був знайдений у нижній частині тулуба, що мало перекрити розріз для бальзамування. А золотий жук-скарабей, як вважалося, має допомогти у строгому підземному світі”, – зазначив вчений.
Скелет “золотого хлопчика” // Фото: The Frontiersin
Нагадаємо, раніше дослідники з Національного музею у Варшаві з’ясували, що 2000-літня єгипетська мумія, яку раніше вважали вагітною, мала у тазу не плід, а чотири згортки, які туди помістили давні бальзамувальники.
Вчені назвали нову причину створення мумій
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/ua_1news