Цікаве

У Всесвіті зникла одна з найяскравіших зірок

В рамках спостереження за космосом вчені зафіксували, що з неба зникла одна з найяскравіших зірок у Всесвіті, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Дорахуватися габаритного об’єкта астрономам не вдалося при вивченні однієї з карликових галактик, що входить до складу сузір’я Водолія.

Вчені довгий час вели спостереження за яскравою блакитною змінною, що розташована в карликовій галактиці PHL 293B. Для цих цілей притягувався комплекс телескопів VLT, встановлений в Чилі. Вперше сліди існування світила були зафіксовані за підсумками спостереження за космосом в період з 2001 року по 2011. Тоді в спектрі галактики виявилася серія Бальмера. Хоча деякі вчені висловлювали сумніви щодо існування світила під позначенням LGB, недавні роботи доводять, що воно мало місце.

Моделі радіаційного переносу припускають, що світність зірки в зазначений відрізок часу сягала цієї ж характеристики більш 2,5 млн Сонць. Протягом року вона втрачала близько 0,005-0,02 маси світила, а швидкість зоряного вітру досягала 1000 км / с. Після аналізу спектральних даних за 2019 ознак серії Бальмера виявити не вдалося. За оцінками астрономів, LGB могла просто завершити свій етап виверження, втративши яскравість, а викинутий в процесі пил затуляє зірку. Ще один сценарій допускає, що вона трансформувалася в чорну діру, пропустивши етап створення наднової.

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close