Цікаве

У Всесвіті вчені знайшли “живого” двійника Землі

Космічний телескоп NASA “Кеплер” не функціонує з 2018 року, але його безцінні дані досі приносять користь науці. У старих даних апарату була виявлена інформація про нову планету розміром як Земля. Вчені цілком серйозно заявляють, що цей далекий світ здатний підтримувати життя, розповідає 1News.

Згідно з новим дослідженням, скеляста екзопланета, відома як Kepler-1649с, всього в 1,06 рази більша за Землю і розташована на відстані близько 300 світлових років.

З усіх екзопланет, виявлених нині відставним космічним телескопом Kepler, Kepler-1649c є найближчою до нашої планети за розміром і передбачуваною температурою для комфортної підтримки життя. Екзопланета обертається навколо червоної карликової зірки у так званій “зоні життя”, області простору, в якій рідка вода може існувати в кам’янистому світі.

Спочатку дослідники навіть пропустили планету, коли комп’ютерний алгоритм помилково визначив її як “помилкове спрацьовування”, коли аналізував дані планет в минулих спостереженнях космічного телескопа “Кеплер”. Після подвійної перевірки алгоритму вчені зрозуміли, що Kepler-1649c – це “перлина” спостережень.

Kepler-1649с обертається навколо червоного карлика – давно померлої зірки, яка в кілька разів менше Сонця. Екзопланета отримує лише 75% від тієї кількості світла, яке ми отримуємо від нашого світила. Також планета знаходиться дуже близько до зірки – її рік становить лише 19,5 днів.

Kepler-1649с обертається навколо червоного карлика

NASA з оптимізмом дивиться на знову відкриту планету і каже, що Kepler-1649c є одним з кращих двійників Землі, знайдених наразі у Всесвіті.

Джерело: Астрофізичний  журнал “Леттерс”

Останні новини

Back to top button