Цікаве

У водах Аляски через аномальну спеку розтанув весь лід

Зазначається, що через те, що липень 2019 побив рекорд найтеплішого місяця в історії, рівень льоду в Арктиці знаходиться на 2 мільйони квадратних метрів нижче середнього

Через аномальну спеку у липні, у водах Аляски розтанув лід, а найближчий льодовик можна знайти за більш ніж 240 кілометрів.

Про це повідомив спеціаліст Центру з дослідження політики щодо клімату на Алясці Рік Томан, – інформує 1NEWS.

“У водах Аляски більше немає морського льоду, після того як останній лід розтопився на березі моря Бофорта в затоці Прюдо”, – зазначив він.

Томан додав, що відтепер найближчий льодовик можна знайти за більш ніж 240 кілометрів на північному сході від Кактовіка.

Площа льоду в арктичному морі зменшується на понад 13% кожне десятиліття впродовж останніх 40 років, коли почали робитися сателітні знімки.

За словами британського експерта з кліматичних змін Еда Блоклі, це близько 84 тисяч квадратних кілометрів на рік, що більше території Шотландії.

Зазначається, що через те, що липень 2019 побив рекорд найтеплішого місяця в історії, рівень льоду в Арктиці знаходиться на 2 мільйони квадратних метрів нижче середнього.

На думку науковців, таке потепління може спричинити швидкі екологічні зміни, які можуть загрожувати жителям міст у прибережних зонах. Жителі деяких міст змушені будуть переселятися через імовірне затоплення.

Джерело: Укрінформ

Back to top button