УкраїнаЦікаве

У Верховній Раді влаштували антитютюновий флешмоб (фото)

Народний депутат від фракції «Батьківщина» Ігор Луценко перед початком засідання Верховної Ради 7 листопада розклав на місця парламентарів макети пачок із цигарками з написом «Шкільні». Фото в сесійній залі Ради зробив кореспондент 1News.

Фото 1News

Таким чином Луценко агітує за прийняття закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо захисту громадського здоров’я від шкідливого впливу тютюнового диму) (№4030а).

На пачках, які розклали на місцях депутатів, зображені написи: «Досить спонукати дітей до куріння», «Бездіяльність вбиває», «Ухваліть законопроект 4030а».

Фото 1News

Авторами зазначеного законопроекту виступає група народних депутатів, серед яких голова комітету охорони здоров’я Ольга Богомолець, Ігор Луценко, Ганна Гопко, Тетяна Бахтеєва, Дмитро Білоцерковець, Оксана Корчинська та інші. Судячи із авторського складу законопроект №4030а підтримують майже всі фракції та депутатські групи.

Фото 1News

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що він передбачає удосконалення законодавства у таких питаннях:

  • уточнення поняття «приміщення» в контексті «місце для куріння»;
  • заборона викладки тютюнових виробів на вітринах магазинів та кіосків;
  • збільшення розміру штрафу за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях до десяти – двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
  • доповнення списку місць, де діє повна заборона на паління тютюнових виробів;
  • вилучення можливості відводити спеціальні місця для куріння в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності; у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян; у приміщеннях гуртожитків; в аеропортах та на вокзалах.
  • тощо.

Як зазначають автори, «ухвалення законопроекту дозволить зменшити рівень споживання тютюнових виробів, особливо молоддю, що поступово призведе до покращення здоров’я населення».

Останні новини

Back to top button