Цікаве

У світі масово вимирають рослини

Вимирання рослин відбувається сьогодні в 350 разів швидше, ніж у середньому в історії

Біологи з Австралії і ПАР з’ясували, що зникнення видів рослин сьогодні відбувається в 350 разів швидше, ніж у середньому в історії.

 

Про це повідомляє 1NEWS.

Дані про минуле біосфери і попередніх вимираннях залишаються фрагментарними. Та й самі види розподілені дуже нерівномірно: на острові Мадагаскар, наприклад, є понад 12 тисяч видів рослин, 80% яких не зустрічається більше ніде в світі. А на острові Велика Британія – менше двох тисяч видів рослин, а ендеміків з них – менше 5%. Такі оазиси біорізноманіття, як Мадагаскар, надзвичайно вразливі і є “гарячими точками” вимирання.

Зазначається, що автори дослідження, біолог з Університету Маккуорі Йохан Леру і його колеги з Австралії і ПАР, проаналізували інформацію майже про 300 порівняно недавніх вимирань різних видів рослин.

Виявилося, що ключовими факторами цього є діяльність людини: сільське господарство і урбанізація – як у “гарячих” точках, так і в “холодних”, які не вирізняються біорізноманіттям. І відбувається це куди швидше, ніж вважалося.

Особливо вразливими виявилися трав’янисті рослини. Втрату їх видів учені називають одним з найнебезпечніших викликів, що стоять перед людством.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close