Цікаве

У світі масово вимирають дикі тварини – дослідження

Головна причина скорочення популяцій, як вважають вчені, це руйнування людиною природних екосистем

Дикі популяції тварин стрімко вимирають – лише з 1970 року вони скоротилися у середньому на 68%.

Про це йдеться у свіжому звіті Всесвітнього фонду природи (WWF) “Жива планета”-2020, – інформує 1NEWS.

Мова йде про скорочення популяцій ссавців, птахів, амфібій, рептилій і риб у всьому світі.

Причому деякі види зникли майже повністю і відродити їхні популяції вже або неможливо, або дуже важко.

Наприклад:

  • Східна рівнинна горила. Її популяція у Національному парку Кагузі-Бієга у Демократичній республіці Конго скоротилася на 87% за 1994-2015 роки. Причина – браконьєрство.
  • Сірий папуга. Чисельність його популяції у південно-західній Гані впала на 99% у період з 1992 по 2014 через вилов для торгівлі і знищення місць, де вони традиційно жили
  • Популяція китайського осетра у річці Янцзи скоротилася на 97% у період між 1982 та 2015 роками через спорудження гребель.

“Ми не можемо ігнорувати факти. Настільки значне зменшення популяцій диких видів вказує на те, що природа не справляється, і наша планета подає сигнали SOS”, – каже Марко Ламбертіні, генеральний директор Всесвітнього фонду природи.

Скорочення популяцій диких видів напряму впливає на харчування людей, продовольчу безпеку та добробут мільярдів людей, наголошує він.

“Якщо не відбудуться зміни, популяції продовжать зменшуватися до зникнення дикої природи, що загрожуватиме цілісності екосистем, від яких ми всі залежимо”, – попереджає доктор Ендрю Террі, директор з природоохорони Лондонського зоологічного товариства.

Глобальний Індекс живої планети 2020, про який йдеться у звіті WWF, враховує стан 4392 видів та 20 811 популяцій.

Головна причина скорочення популяцій, як вважають вчені, це руйнування людиною природних екосистем.

Зокрема мова йде вирубку лісів, непродумане сільське господарство та нелегальну торгівлю дикими видами (яку, до речі, вважають однією з можливих причин пандемії COVID-19).

Вчені також попереджають, що якщо людство не змінить підхід, то темпи скорочення дикої природи (дві третини популяцій за пів століття) збережуться.

“У найкращому випадку нам будуть необхідні десятиліття, аби відновити ці втрати, але деяким видам ми вже не зможемо зарадити. Це становить ризик для безлічі екосистемних послуг, від яких залежать люди”, – відзначає Девід Леклєр, один з авторів звіту та вчений-дослідник Міжнародного Інституту прикладного системного аналізу.

“Саме зараз, посеред глобальної пандемії, як ніколи важливо вжити скоординованих та амбітних заходів на глобальному рівні, аби зупинити тенденцію до втрати біорізноманіття”, – додає Марко Ламертіні.

Джерело: ВВС Україна

Останні новини

Back to top button