Цікаве

У сузір’ї Mensa телескоп NASA зафіксував «літаючу тарілку»

Центр космічних польотів імені Годдарда, який входить в структуру американського космічного агентства NASA, представив детальне і яскраве зображення схоже на “літаючу тарілку” спіральної галактики IC 2051, отримане за допомогою космічного телескопа Hubble, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Hubble сфотографував галактику IC 2051, що знаходиться на відстані близько 85 мільйонів світлових років від Землі в напрямку сузір’я Mensa (Столова Гора). Вона є спіральною, на що вказують характерні обертаються “кінцівки”. У неї також є смуга з зірок, прорізаюча її центр.

Як і всі інші спіральні галактики, об’єкт IC 2051 має тонкий і плоский диск, а в центрі знаходяться дві зіркові опуклості, які добре видно як над диском, так і під ним.

Саме це створює приголомшливий візуальний ефект. Якщо дивитися збоку, то IC 2051, як і всі інші спіральні галактики, за формою нагадує “літаючу тарілку”. Вважається, що ці опуклості грають ключову роль в еволюції галактик і впливають на зростання надмасивних чорних дір, які переховуються в центрах більшості спіралей.

Зображення телескопа Hubble допоможуть у вивченні цих об’єктів. Попередні дослідження показали, що деякі галактичні опуклості можуть являти собою складні композитні структури, а не прості, як вважалося раніше.

На думку дослідників, деякі опуклості можуть складатися з безлічі різноманітних компонентів, в тому числі сферичних і дископодібних.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close