У США знайшли рідкісного птаха – двостатевого червоного кардинала (ФОТО)
Цей птах поєднує в собі чоловічі та жіночі статеві ознаки
У США виявили рідкісного птаха, який генетично напівсамиця-напівсамець.
Таких особин вчені називають гінандроморфами, – інформує 1NEWS.
Двостатевого червоного кардинала сфотографував орнітолог з Пенсильванії.
Кардинали-самці – яскраво-червоні, а самки – блідо-коричневі. Це і дозволило припустити, що цей птах поєднує в собі чоловічі та жіночі статеві ознаки.
На думку вчених, гінандроморфізм не є чимось незвичайним, але трапляється дуже рідко.
“Це була “унікальна зустріч на мільйон”, сказав 69-річний орнітолог Джеймі Гілл.
Його подруга розповіла, що побачила “незвичайного птаха” біля годівниць на задньому дворі свого будинку.
Спочатку Гілл подумав, що у птаха лейкізм – втрата пігментації. Але, побачивши фото з мобільного телефону, запідозрив, що у нього так званий білатеральний гінандроморфізм.
Він вирушив до місця, де був помічений кардинал, і протягом години фотографував незвичайного птаха.
“Після зйомки у мене серце вилітало з грудей, поки я не повернувся додому і не обробив цифрові знімки, щоб побачити, що вийшло. Майже 20 років я шукав дятла з дзьобом зі слонової кістки, якого вважають вимерлим. Тому спіймати в об’єктив такий рідкісний екземпляр було майже так само захопливо, як знайти дятла”, – каже Гілл.
Птахи-напівсамиці-напівсамці – дуже рідкісне явище, пояснює професор Браян Пір з Університету Західного Іллінойсу, який досліджує червоних кардіналів-гінандроморфів у США.
Але, додає він, у деяких видів це явище може залишитись непоміченим.
“Білатеральний гінандроморфізм є результатом неправильного розподілу статевих хромосом, – каже він. – У таких тварин або групи клітин, або тканини, або органи мають набір хромосом, характерний для різних статей”.
Професор Пір зазначає, що червоні кардинали часто прилітають до годівниць у Північній Америці. А оскільки самець і самиця дуже різні на вигляд, то виявити гінандроморфа доволі просто.
Джерело: ВВС Україна