Цікаве

У США розглядають можливість боротьби з ураганами за допомогою ядерної зброї

Химерну ідею 60-річної давнини щодо боротьби з ураганами за допомгою використанням ядерної зброї згадали після того, як Axios повідомив, що президент Трамп розглядав таку можливість зі своїми радниками з національної безпеки, інформує 1NEWS з посиланням на Погляд.

Пізніше Трамп заперечив цей повідомленя, але, незважаючи на це, варто зазначити, що він не був би першим, хто запропонував нові методи боротьби зі стихією.

Концепція ядерного знищення урагану не нова: наприкінці 1959 році Джек Рід, метеоролог з Національної лабораторії Сандіа, висловив ідею використання ядерних вибухових речовин для «зміни траєкторії і інтенсивності ураганів», пишуть в National Geographic.

Рід припустив, що ядерний удар виштовхне тепле повітря з центру урагану, що дозволить холодному повітрю зайняти його місце. На його думку, це призведе до того, що повітря низького тиску, що підживлює шторм, розсіє і в кінцевому підсумку послабить ураган.

Але стаття дослідників ураганів з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) спростовала цю ідею. Вони пояснили, що за допомогою ядерної бомби неможливо зруйнувати ураган, оскільки потужності вибуху вистачить тільки на те, щоб змінити тиск навколишнього повітря на частку секунди.

У момент свого піку ураган кожні 20 хвилин виділяє енергію, яку можна порівняти з вибухом 10-мегатонної ядерної бомби. Це майже в 700 разів більше, ніж бомба, скинута в 1945 році на Хіросіму. Таким чином, щоб відповідати енергетичній силі урагану, треба скидати близько 2000 тисяч таких бомб на годину.

Більш того, в статті NOAA йдеться, що після того, як початковий удар високого тиску вибухової речовини переміститься назовні, тиск навколишнього повітря в урагані повернеться до того ж стану низького тиску, в якому воно було раніше.

Тому, якби ми не змогли підривати ядерні бомби в урагані на постійній основі, нам не вдалося б розвіяти повітря низького тиску, який підтримує шторм.

Для прикладу, якби ми хотіли зменшити ураган 5-ї категорії, такий як Катріна (при швидкості близько 280 км / ч), до шторму 2-ї категорії (при швидкості близько 160 км / ч), нам знадобилося б додати в ураган понад півмільярда тонн повітря. Ядерна бомба не може цього зробити.

«Навіть якщо б ми могли знищити ураган ядерним вибухом, радіоактивні опади від нього поширилися б на сотні миль, викликаючи руйнівні екологічні проблеми», – йдеться в статті NOAA.

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

3 Comments

  1. А что вы ожидаете, если дали власть самоуверенному и самовлюбленному дебилу

  2. смысл в том , что кто-то хочет стрелять по комарам пушкой (в замкнутом пространстве).
    да можно (оружие точно и попадает в нужную точку (но не цель(циклон наоборот область сверх низкое давления)) , а пойдет он на Евразию , с учетом плана местности , там умрут 100-500 тис. населения , у нас 1-4 миллиарда!!!!!!!!!!!”

Back to top button
Close
Close