Цікаве

У США під землею знайдені гігантські запаси прісної води

Глибина залягання водоносних шарів становить 180-360 метрів нижче дна океану, інформує 1NEWS з посиланням на zn. ua .

Вчені виявили в районі північно-східного узбережжя США гігантський резервуар щодо прісної води, який потрапив в пастку з пористих відкладень, які розташовуються під солоним океаном. Як повідомляється на сайті Колумбійського університету, резервуар з водою поширюється уздовж атлантичного узбережжя від Массачусетсу до Нью-Джерсі, а від берега в бік океану – приблизно на 80 кілометрів аж до кордону континентального шельфу.

Якби озеро розташовувалося на поверхні, його площа склала б 24 тисячі квадратних кілометрів. На думку дослідників, подібні резервуари можна знайти по всьому світу і вони можуть забезпечити людству необхідний доступ до прісної води. Виявити резервуар вдалося за допомогою магнітотелуричного зондування.

Вчені відзначають, що вода могла потрапити в резервуар двома шляхами. 15-20 тисяч років тому велика частина води на Землі містилася в льодовиках. Після того, як вони розтанули, вода утворила дельти річок нагорі шельфу, які потім виявилися «спіймані» в розсіяні кишені.

Дослідники відзначають, що резервуар живлять також сучасні підземні джерела за рахунок припливів-явищ. Крім того, існують свідчення того, що водоносний горизонт частково змішується з водою океану.

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close