Цікаве

У США дозволили лікування коронавірусу за допомогою плазми крові

Всесвітня організація охорони здоров'я назвала цей метод експериментальним

Управління з контролю за харчовими продуктами та ліками США (FDA) дозволило використовувати плазму крові для лікування пацієнтів з COVID-19.

Про це інформує 1NEWS.

У заяві FDA йдеться про те, що використання плазми може бути ефективним заходом у лікуванні COVID-19, адже “відомі та потенційні переваги плазми перевищують відомі та потенційні ризики”. Водночас FDA в заяві зауважує, що використання плазми “ще не є новим стандартом догляду, заснованим на наявних доказах.”

Плазма крові у людей, які вилікувалися від коронавірусної хвороби COVID-19, насичена антитілами до цього патогену. Вона вже використовувалася в лікуванні понад 70 тисяч людей у США. У той час як дослідження лікування плазмою проводяться по всьому світу, переконливих доказів ефективності такого лікування ще не наведено.

Коментуючи виданий FDA дозвіл, президент США Дональд Трампа назвав це рішення “історичним проривом” у боротьбі з хворобою. Раніше Трамп робив заяви, у яких припускав, що FDA свідомо затягують з видачею дозволу, щоб зменшити його шанси на переобрання на президентських виборах.

У свою чергу, критики Трампа звинуватили його в надмірному тиску на FDA з метою за будь-яку ціну отримати позитивні новини напередодні з’їзду республіканців.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) застерігає від використання плазми крові людей, які вилікувалися від коронавірусної хвороби, для лікування хворих на COVID-19. Цей метод досі вважається “експериментальним”, а попередні результати є “недоказовими”, заявила ВООЗ у понеділок, 24 серпня, після того, як цей метод лікування схвалили в США.

Лікування пацієнтів плазмою тих людей, які вже одужали від певної хвороби, широко використовувалось в минулому столітті з різним рівнем успішності, заявила головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан. Втім, організація досі вважає цей метод експериментальним і необхідно продовжити його дослідження. Вона додала, що таке лікування важко стандартизувати, оскільки люди виробляють різний рівень антитіл і плазму необхідно збирати індивідуально.

Представниця ВООЗ наголосила, що дослідження щодо використання плазми для лікування коронавірусу були невеликими і мають “низькоякісні докази”. За її словами, країни можуть дозволяти використання цього методу, якщо вважають, що користь від нього перевищує ризики, але зазвичай це робиться, “коли ви чекаєте на остаточні докази”.

Старший радник генерального директора ВООЗ Брюс Айлворд додав, що лікування за допомогою плазми може мати численні побічні ефекти – від легкої лихоманки і ознобу до важчих наслідків.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close