Цікаве

У Швейцарії створили робота на ковзанах

Замість коліс розробники закріпили на кінцях ніг робота леза ковзанів

Швейцарські інженери навчили чотириногого робота Skaterbot їздити на ковзанах по льоду.

Він самостійно навчається необхідним рухам і може адаптуватися до пристосувань на його ногах, будь то колеса або ковзани.

Про це повідомляє 1NEWS.

У 2018 році група інженерів під керівництвом Стеліана Короса зі Швейцарської вищої технічної школи Цюриха представила програмне забезпечення, що дозволяє в напівавтоматичному режимі створювати ходячих роботів, модифікувати їхню структуру і створювати для них оптимальний набір рухів для максимально ефективного пересування.

Завдяки тому, що програма самостійно розробляє оптимальні руху для заданої конструкції робота і його траєкторії, інженерам вдалося створити роботів різної конструкції і способу пересування, зокрема ходячих роботів з активними і пасивними колесами на кінцях ніг.

Нещодавно інженери вирішили використати цю особливість, щоб навчити робота пересуватися у нових для нього умовах. Замість коліс розробники закріпили на кінцях ніг робота леза ковзанів. Після навчання робот зміг адаптуватися до нових умов і виробив ходу, при якій його ноги постійно повертають вправо і вліво, створюючи хвилеподібні рухи. Завдяки ним робот може рухатися вперед і навіть повертати в потрібний бік.

Джерело: Укрінформ

Back to top button