Цікаве

На плато Наска знайдено найдавніший геогліф

У Перу на плато Наска вчені виявили новий геогліф – великий візерунок на землі, в даному випадку у вигляді кота, якому понад дві тисячі років, що робить його одним з найдавніших, пише 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

На думку експертів зображення на плато завдали в 200-100-і рр. до н. е. Археологи відносять його до культури пізнього Паракаса, яка існувала в 750-100 рр. до н. е. і особливо почитала кішок.

Унікальну знахідку виявили абсолютно випадково, при реставрації оглядового майданчика. Через густу рослинність малюнок був майже непомітним і міг зникнути, так як знаходиться на крутому схилі, який схильний до природної ерозії. Довжина його 37 м, а лінії контура мають ширину 30-40 см.

На даний момент візерунок добре видно, його ретельно очистили і законсервували. Ведучий археолог Перу по Геогліф Наски Джонні Ісла зазначив, що це не першеподібна зображення на цій території. Виявлено вже більше ста візерунків, однак всі вони були значно менше за розміром.

Перший геогліфи на плато Наска дослідники виявили в XXст. Ці зображення є унікальними творіннями людей, які відносяться до пам’ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Вчені до цих пір не можуть пояснити навіщо вони були створені.

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close