Цікаве

У Поплавського презентували фільм до 20-річчя Української пісні року

У Поплавського презентували фільм до 20-річчя Української пісні року

Фото: Київський університет культури
до 20-річчя пісенної премії створили документальний фільм та книгу

Національна музична премія Українська пісня року, автором ідеї, генеральним продюсером, засновником і меценатом якої є Михайло Поплавський, відзначила 20-річний ювілей.

В Київському університеті культури з нагоди 20-річчя національної музичної премії Українська пісня року презентували документальний фільм та книгу про історію становлення і розвитку проєкту. Про  це говориться в повідомленні університету.

“Національна музична премія Українська пісня року, автором ідеї, генеральним продюсером, засновником і меценатом якої є МихайлоПоплавський, відзначила 20-річний ювілей. До цієї дати в Київському університеті культури презентували документальний фільм 20 років Національному музичному проєкту Українська пісня року та книгу Українська пісня року, які є своєрідним екскурсом в історію становлення та розвитку легендарного проєкту”, – говориться в повідомленні.

Автори нагадують, що проєкт був створений у 2004 році як Наша пісня, коли в українському інформаційному просторі панував російський контент.

“Створювати українське було не модно, не вигідно, що спричинило катастрофічну ситуацію. Михайло Поплавський разом з однодумцями порушили цю проблему публічно та заявили про амбітну місію – зберегти та розвивати українську музично-пісенну творчість, відкривати нових талановитих артистів і надавати їм творчих перспектив на старті кар’єри”, – нагадали в університеті.

Авторський телепроєкт Михайла Поплавського Наша пісня
Джерело: Київський університет культури 

Премія Наша пісня стала майданчиком для українських артистів – як майстрів сцени, так імолодих виконавців, які мали змогу презентувати нову українську музику. Єдиною вимогою було, що пісня має звучати українською.

“З того часу щороку на гала-концерті в палаці мистецтв Україна відзначали кращих співаків, чиї пісні найбільше сподобалися телеглядачам, у різних номінаціях: Душа української пісні, Гордість української пісні, Легенда української пісні, Надія української пісні. Важливо, що нагороди отримували також автори пісень. Проєкт розвивався, масштабувався, змінював формат, додавалися новіномінації. Він перетворився на високоякісне шоу з найсучаснішими технологіями, постановками”, – пишуть автори повідомлення.

Українською піснею року телепроєкт став на початку 2012 року. Тоді ж проєкт Пісня об’єднує нас увійшов до світової Книги рекордів Гіннеса в категорії Найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі: він йшов п’ять діб безперервно з 5.30 ранку 29 березня до 12.30 2 квітня 2012 року на двох телеканалах – Першому національному та Ера. Марафон дивились у 150 країнах.

Офіційний суддя Книги рекордів Гіннеса Він Шарма вручає сертифікат про новий світовий рекордукраїнської пісні Михайлу Поплавському
Джерело: Київський університет культури

“Нас переповнювали почуття великої гордості за творчу команду, за талановитий український народ. Українці вперше об’єднались на всіх континентах світу. Пісня – це генетичний код нації. Це історія нашої держави, її традиції, прагнення до свободи, любов до рідного краю, оптимізм та віра у велике майбутнє. Через українську пісню ми заявили про свою національно-культурну ідентичність на весь світ. Показали все розмаїття, багатство й душу народної та сучасної пісні, представивши різні покоління виконавців”, – пригадує Поплавський.

У 2017 році церемонія нагородження переможців конкурсу відбулась у Варшаві. Наступна церемонія нагородження після паузи відбулася вже в 2020 році.

У рік 30-ї річниці незалежності України премія відбулася в Міжнародний день вишиванкита об’єднала на сцені легенд української пісні та молодих виконавців.

Ведучі церемонії нагородження Михайло Поплавський, Тіна Кароль, Григорій Решетнік, Лілія Ребрик
Джерело: Київський університет культури 

В останній раз премія відзначила переможців 16 лютого 2022 року.

“Попри тривожні настрої перед великою війною, зал палацу Україна, понад три з половиною тисячі місць”, був заповнений вщерть. Символічно, що церемонія відбулася в День єднання, адже саме пісня завждиоб’єднувала і підіймала дух нації”, – нагадали в університеті, додавши, що наразі команда проєкту розпочала підготовку до Української пісні року – 2024, яка має відбутися в грудні.

Нагадаємо, минулого року Поплавський опублікував у мережі документальний фільм, подарований йому студентами до 30-річчя ректорствав Університеті культури.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button