Цікаве

У Перу вчені відновили зовнішність жінки, яка жила 3700 років тому

У Перу археологи змогли відновити обличчя жінки, яка проживала тут ще 3700 років тому, інформує 1NEWS з посиланням на Апостроф.

Нову реконструкцію обличчя вдалося створити завдяки новаторській технології.

Як кажуть автори дослідження, дівчина тих часів дуже схожа на сучасну жінку. До слова, сама гробниця з її останками була знайдена ще в 2016 році.

Бюст з довгим обличчям, довгим носом і міцними вилицями, маленькими очима і вузьким ротом виставлений в музеї Андреса Дель Кастільо в Лімі. Над реконструкцією фахівці працювали два тижні.

Зріст дівчини був всього 1,5 метра, а на момент смерті їй було від 20 до 25 років. .

Для відновлення образу майстер використав глину і гіпс, а потім вкрив поверхню скловолокном.

“Ми не мали наміру перебільшувати характеристики. Існує певна похибка, тому що ми ніколи не дізнаємося з точністю товщину колін, довжину носа або форму вух, але ми підійшли близько”, – говорить художник.

При цьому вченим не вдалося встановити причину її смерті. Але на одному з передпліч були виявлені травми кісток, а стан зубів показує, що вона їла морепродукти, юку, кукурудзу і боби.

Швидше за все, вона володіла високим статусом, так як гробницю знайшли в будівлі поряд з головним храмом Ель-Параісо. В її гробниці були також знайдені елітні предмети тих часів.

 

 

 

Back to top button