Цікаве

У печерах Мексики археологи знайшли шахти стародавніх індіанців

У Мексиці в ході дослідження підводних мінеральних печер вдалося виявити сліди присутності стародавніх індіанців. Вони відносяться до палеоіндійського періоду, встановили вчені з США, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Передбачається, що близько 10-12 тисяч років тому саме тут стародавні жителі цих територій займалися видобутком охри. В кінці плейстоцену берегова лінія в межах штату Кінтана-Роо перебувала далі, завдяки чому можна було потрапити в сухі печери. Досліджено на даний момент тільки близько 7 км останніх.

В рамках перших робіт вчені виявили останки стародавніх людей, але вони не розкривали цілей, яким служили підземні лабіринти. Горизонтальна протяжність печер сягає близько 1 км, вони знаходяться в районі Тулума. У минулому, згідно з висновками експертів, територія служила підземною шахтою, забезпечуючи індіанців червоною охрою.

Затоплення залишило недоторканими сліди від багать і кам’яні знаряддя, виконані з сталагмітів. Орієнтувалися в печері люди за допомогою кам’яних покажчиків, присутні і інші артефакти.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close