Цікаве

У Норвегії відкрили міст-галерею

Незвичайну споруду під назвою The Twist, що нагадує «колоду карт, що обертається», спроектовано датським архітектурним бюро

У норвезькому парку скульптур Kistefos відкрилася арт-галерея, подібна до мосту.

Незвичайну споруду під назвою The Twist, що нагадує «колоду карт, що обертається», спроектовано датським архітектурним бюро BIG, – повідомляє 1NEWS.

Критий міст «перекрутили», щоб з’єднати різні за висотою береги річки, що протікає парком.

Як натяк на постіндустріальну локацію, творці обернули The Twist у смуги з алюмінію. Вони м’яко перетікають одна в одну, як колода карт, створюючи оптичну ілюзію зігнутої форми. Використання металу допомагає надати об’єкту «чистий» та цілісний вигляд, об’єднуючи два кінця будівлі, які відрізняються за розміром і характером.

У південному кінці галереї відвідувачів зустрічає суворий монолітний вхід у дві висоти, всередині якого розташовано «інтровертний» простір без вікон

Він контрастує з «екстравертною» північною стороною будівлі – одноповерховою й заскленої від підлоги до стелі.

За словами засновника BIG Бьярке Інгелса, там, де два різних простори зустрічаються, відбувається поворот, який створює третій простір.

Першу виставку в галереї під назвою Hodgkin and Creed – Inside Out вже можна відвідати. Вона триватиме до 17 листопада.

Музей і парк скульптур Kistefos було засновано 1996 року Крістеном Свеасом на місці колишнього родинного целюлозного виробництва. Він включає в себе промисловий музей, виставкові галереї та парк скульптур з колекцією творів мистецтва.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button