Цікаве

У Німеччині прокинувся древній підземний вулкан

Вчені з США виявили, що в Німеччині підземний вулкан, який вивергався приблизно 13 тисяч років тому, стає активним, інформує 1NEWS з посиланням на lenta.ua.

Фахівці помітили підвищення рівня землі біля древнього підземного вулкана. На даний момент вони займаються науковою діяльністю в західній частині Німеччини. Щороку земля поблизу озера Айфель підвищується на 1 мм, відзначають вчені. При цьому вони вважають це нормальним.

Але недавно вулкан спав і не виявляв активність, тепер земля дуже швидко піднімається. Це можна пояснити, відродженням  активності древніх вулканів, прихованих глибоко під землею. Згідно твердженням дослідників, в Німеччині може прокинутися супервулкан. При цьому розпечена магма прагне все ближче до поверхні землі.

Зараз науковці не можуть спрогнозувати, як швидко вона досягне її. Однак впевнені, на даний момент не варто панікувати. Потрібно спостерігати, як проходять геологічні процеси в цьому місці. Під час останнього виверження супервулкану в районі Айфель протягом декількох століть навколо нього знаходилася величезних розмірів «мертва зона».

 

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button